Попри регулярні ворожі обстріли об'єктів критичної інфраструктури та зростаючу енергетичну кризу, світло під час відключень у столиці вимикають не всюди.
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна "Своїми силами. Як Київ готується до тривалих відключень світла і скільки це коштує".
За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, відключення застосовують до всіх будівель та об'єктів міста, крім критичної інфраструктури або тих об'єктів, які підключені до одного джерела із критичною інфраструктурою.
Періоди відключень енергетики намагаються зменшити, проте через дефіцит виробництва електроенергії графіки стабілізаційних знеструмлень продовжують діяти.
"Об'єкти, де наявність електроенергії життєво необхідна, наприклад, лікарні зі стаціонарними відділеннями, відключатись не повинні. Також усі лікарні столиці оснащені генераторами, які місто почало встановлювати ще 5-6 років тому", - розповів експерт.
Київ має також понад два десятки мобільних пересувних котелень, які зможуть забезпечувати ці заклади теплом взимку - у разі аварійної ситуації.
Модульна котельня (фото: facebook.com/kyiv.city.council)
Така котельня може працювати без дозаправки до шести діб. Контроль тиску й температури можна здійснювати дистанційно.
Крім того, у місті запровадили спеціальний режим вуличного освітлення - щоб знизити споживання.
Варто зазначити також, що житловим будинкам повноцінно функціонувати при відключеннях важко. У КМДА пояснили, що це пов'язано зі складнощами з насосним обладнанням для підкачки й нормального постачання води, роботою ліфтового обладнання, особливо у висотках тощо.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що "Укренерго" прогнозує збільшення споживання через спеку та попередило про відключення.
Читайте також, чи може Україна штучно тримати низький тариф на світло.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.