На кордоні України та Польщі скоротили кількість піших переходів
Україна скоротила кількість піших переходів на кордоні з Польщею з восьми до одного. Також змінилися вимоги до документів, які пред'являються на кордоні.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук агентству "Інтерфакс-Україна".
"На польському кордоні в нас функціонує єдиний піший перехід "Шегині-Медика". Він пропускає людей в обидва боки", - сказав він.
За його словами, наразі пішим переходом користується менша кількість людей, ніж до повномасштабної війни, уточнив співрозмовник агентства.
"Дуже мало використовується. Але в будь-який момент будь-який пункт пропуску на західному кордоні ми можемо відкрити для пішого перетину, якщо, не доведи Боже, виникне потреба", - запевнив він.
Варто зауважити, що рішення про припинення роботи кожного пішого пропуску приймалося індивідуально, відповідно до ситуації. При цьому кожен пункт пропуску працював до останньої людини, яка йшла на евакуацію. Щойно потік людей припинився, цей вид сполучення було закрито.
Змінилися і вимоги до документів людей, які перетинають кордон. Тепер діти можуть перетинати його за наявності в дорослих їхнього свідоцтва про народження, однак дорослі повинні мати оригінал біометричного паспорта. Закордонні паспорти в "Дії" не є підставою для перетину кордону, уточнив Матвійчук.
Пункти пропуску на кордоні з Польщею
Нагадаємо, у серпні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна та Польща розпочали реалізацію ініціативи, згідно з якою на кордоні між країнами запустять єдині пункти пропуску.
"Тобто буде один пункт пропуску, де працюватимуть представники обох держав. Цим досягаємо більшої інтеграції до європейського простору, прискорюємо логістику, мінімізуємо корупцію. Пілотний проект реалізуємо на польсько-українському кордоні", - розповів прем'єр.
Він уточнив, що Україна хоче реалізувати таку ініціативу на кордоні з Румунією. Відповідну пропозицію вже надіслали румунській стороні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.