Колишньому голові КС Тупицькому оголосили нову підозру, - джерело
Правоохоронці викрили чергову схему незаконного переправлення громадян через кордон. Серед підозрюваних колишній голова Конституційного суду України (КСУ).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegam-канал Державного бюро розслідувань (ДБР).
Згідно з даними джерел РБК-Україна, мова йде про колишнього голову КУС Олександра Тупицького.
Серед інших підозрюваних:
- співробітник Державної прикордонної служби України (ДПСУ);
- заступник начальника одного з районних відділів правоохоронного органу на Західній Україні.
Як працювала "схема"
Правоохоронець, який й організував схему, найняв водія, який перевозив чоловік за межі України на автомобілі через пропускні пункти де працювали члени банди. Зокрема він контролював, що прикордонники пропускали "необхідні" автомобілі без перевірки документів у пасажирів транспортного засобу. До бази даних вносили лише дані водія.
"За межами пункту пропуску водій виходив з автомобіля, передавав керування особі, яку він щойно незаконно вивіз з України, після чого повертався назад в Україну пішки, де отримував винагороду від правоохоронця. Автомобіль при цьому з незаконно переправленими громадянами України їхав далі і вже офіційно в’їжджав до сусідньої держави", - пише ДБР.
Зокрема за цією з "схемою" у березні 2022-го з України втік вищезгаданий колишній голова КСУ. При цьому він також сприяв незаконному перетину кордону ще двом громадянам, які разом з ним тікали з країни.
"За результатами міжнародного правового співробітництва від правоохоронних органів Угорщини отримано відомості щодо осіб, які у такий спосіб без проходження в Україні прикордонного і митного контролю, офіційно в’їхали до цієї держави", - додає ДБР.
ДБР додає, що:
- колишньому голові КСУ повідомлено про підозру з ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України (ККУ);
- правоохоронцю та прикордоннику за ч. 3 ст. 332 ККУ;
Що відомо про Тупицького
За даними слідства, в жовтні 2018 року Тупицький, діючи в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Тетякова, підкупив свідка, щоб той відмовився від дачі свідчень у справі про рейдерство активів Зуївського енергомеханічного заводу, який з 2014 року знаходиться на окупованій території Донецької області.
Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький неодноразово надавав слідчому в цій же справі завідомо неправдиві свідчення.
Нагадаємо, що наприкінці травня 2022 року Тупицького оголосили в міжнародний розшук, а через місяць йому обрали запобіжний захід у вигляді заочного арешту.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.