ua en ru

Колишні нардеп та замначальника Генштабу підозрюються в схемі на 300 млн гривень

Колишні нардеп та замначальника Генштабу підозрюються в схемі на 300 млн гривень Фото: НАБУ виявило злочинну схему (facebook.com nabu.gov.ua)

Екснардеп та колишній перший заступник начальника Генерального штаба ЗСУ підозрюються на заволодінні 307 мільйонів гривень Міноборони при будівництві складів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву НАБУ.

Сьогодні, 25 жовтня, НАБУ і САП повідомили про підозру у заволодінні коштами Міністерства оборони України на суму понад 307 мільйонів гривень:

  • народному депутату України VIII скликання;
  • колишньому першому заступнику Начальника Генерального штаба ЗСУ;
  • ще чотирьом особам.

За даними джерел РБК-Україна в правоохоронних органах, мова про екс-нардепа Максима Микитася та екс-заступника начальника Генштабу Ігоря Колесника.

Деталі слідства:

Слідство встановило, що у 2018 році Міністерство оборони України уклало з підконтрольними народному депутату України компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів Збройних сил України на загальну суму орієнтовно 3 мільярди гривень

Частиною цих коштів Микитась планував заволодіти, проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

З метою реалізації злочинного наміру нардеп та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу Збройних сил України забезпечили прийняття змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

Колишні нардеп та замначальника Генштабу підозрюються в схемі на 300 млн гривень

Збитки для Міноборони

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 мільйонів гривень.

Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Що загрожує підозрюваним

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 КК України. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.

У випадку доведення вини, правопорушникам загрожує позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, у серпні під Києвом викрили організовану групу, яка заволоділа державними землями вартістю майже 2 мільярди гривень.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.