Коли та кому необхідно носити медичну маску: пояснення МОЗ
Носіння медичної маски, дотримання дистанції або ж "локальний карантин" є базовими протиепідемічними й профілактичними нормами.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.
"Такі заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або навіть в окремих установах, навчальних закладах чи окремих класах, школах або підприємствах", - пояснює МОЗ.
Коли варто вдягати маску:
- якщо ви відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте та не можете залишатися вдома;
- коли ви маєте симптоми застуди або ж підозру на інфекцію, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Маска допоможе обмежити потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
- ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;
- якщо ви здорові, але перебуваєте у місцях великого скупчення;
- лікарям й медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми, а також під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.
"Нагадаємо, з жовтня в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1,9 млн людей, 56% - діти. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег - залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд", - додає міністерство.
Коронавірус в Україні та світі
В кінці грудня рівень захворюваності на COVID-19 виріс на 52% у порівнянні з попереднім 28-денним періодом. Після цього ВООЗ закликала продовжувати дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник порекомендував киянам повернутись до носіння масок.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.