Київ та Москва розійшлися в думках щодо термінів продовження зернової угоди
Росія та Україна розійшлися у думках щодо термінів продовження зернової угоди. Москва хоче продовжити її на 60 днів, а Україна наполягає на тому, що 120 днів - це мінімально допустимий час.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters .
Високопоставлений представник українського уряду заявив агентству, що Київ дотримуватиметься умов підписаної торік угоди, яка передбачає продовження не менш ніж на 120 днів.
"Ми суворо дотримуватимемося угоди", - чиновник.
Водночас, заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко заявив, що угоду буде продовжено на 60 днів. Російське джерело також повідомило, що продовження на 60 днів означає, що після закінчення 60 днів одна зі сторін може порушити питання про розірвання угоди.
Україна, однак, зазначила, що у липневій угоді чітко зазначено, що продовження можливе як мінімум на 120 днів, і до початкової угоди слід внести поправки, якщо сторони хочуть скоротити терміни.
"Росіяни зрозуміли, що 60 днів юридично неможливо, тож вони намагаються знайти вихід", - сказав високопоставлений представник українського уряду.
Чорноморська зернова ініціатива була схвалена за посередництва ООН та Туреччини у липні минулого року та продовжена на 120 днів у листопаді. Термін угоди, яка дозволяє експорт продовольства з портів Великої Одеси, спливає 18 березня.
Київ заявив, що хоче продовжити угоду щонайменше на один рік і що Україна хоче включити до неї порти Миколаєва.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram .