Кияни просять посилити боротьбу з гучним транспортом: що про це каже мер
Кияни просять місцеву владу посилити контроль за дотриманням рівня шуму на дорогах столиці. Відповідна петиція набрала необхідну кількість голосів. Міський голова Києва Віталій Кличко дав відповідь.
РБК-Україна розповідає із посиланням на відповідь Київського міського голови Віталія Кличка на петицію, чи посилять у Києві боротьбу з гучним транспортом.
Про що просять кияни
Жителі Києва подали петицію, в якій просять столичну владу посилити контроль за дотриманням норм щодо рівня шуму на дорогах. Відповідно до чинного рішення Київради 2022 року, пересування містом транспорту з гучним вихлопом заборонене, однак мешканці скаржаться, що багато водіїв продовжують ігнорувати це правило, особливо у житлових кварталах.
Автор петиції наголошує, що дотримання вимог шумового контролю стане важливим кроком для підвищення якості життя у Києві, особливо з урахуванням умов воєнного стану. У серпні 2023 року Верховна Рада розглянула законопроєкт про штрафи за гучний вихлоп у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, однак рішення ще не ухвалене. Мешканці закликають Київраду продемонструвати свою лідерську позицію, взявши питання під суворіший контроль та показавши приклад для інших міст України.
Відповідь столичної влади
Збирати підписи почали 26 серпня 2024 року і до 10 жовтня нинішнього року зібрали 6 тисяч необхідних голосів. 6 листопада на порталі з’явилася відповідь Київського міського голови Віталія Кличка.
Київська міська рада розглянула електронну петицію № 13161 про необхідність посилення контролю за шумом від транспорту у столиці. Ініціатива, яка набрала необхідну кількість підписів, отримала підтримку Віталія Кличка.
Згідно з чинним законодавством, шум від автомобільного транспорту в населених пунктах вважається потенційно небезпечним для здоров'я і потребує регулювання. Київрада нагадала, що порушення норм щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму підпадає під адміністративну відповідальність, а протоколи за такі правопорушення мають право складати органи Національної поліції.
Відповідно до рішення Київської міської ради від 2022 року, в столиці діє заборона на пересування транспортних засобів із системою випуску газів "прямострум" та іншими вихлопними системами без шумопоглиначів. Нацполіції доручено активізувати заходи з контролю за дотриманням норм у сфері захисту від шуму на дорогах, що покликано покращити якість життя мешканців Києва, особливо в умовах воєнного стану.
Раніше РБК-Україна розповідало, що за даними столичної влади, Київ готовий до зимового періоду: підготовлено 550 одиниць снігоприбиральної техніки, включаючи машини, вантажівки та бульдозери, а також понад 70 тисяч тонн піску та солі. Також сформовано 50 бригад для ручного прибирання зупинок і тротуарів, які забезпечені необхідним інвентарем.
Також ми писали, що 11 листопада 2024 року знімуть найбільший прапор України через поточний ремонт флагштока. Заплановані роботи включають заміну канатів лебідки, тягових і утримуючих канатів, технічне обслуговування та обстеження поворотного механізму. Завершити ремонт планують до 15 листопада.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.