У Китаї планують збільшити свій ядерний арсенал майже в чотири рази. Таким чином у країні до 2035 року може бути 1500 ядерних боєголовок.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на AP News.
Як пише видання, посилаючись на звіт Пентагону, такі дані базуються на що може дозволити Пекіну зрівнятися чи перевершити глобальну міць Вашингтона до середини сторіччя.
Видання зазначає, раніше у Пентагоні визнавали, що розширення ядерного арсеналу Китаю є проблемою для США, де розмірковують про те, як забезпечувати ефективне ядерне стримування одразу двох країн Росії та Китаю.
Зазначимо, за даними американських вчених, на початок 2022 року у світі налічується сумарно 12,7 тисячі ядерних боєголовок, з яких 9,4 тисячі перебувають на військових складах, решту боєголовок було виведено з експлуатації, але вони все ще чекають на демонтаж.
Найбільший ядерний запас має Росія приблизно 5 977 боєголовок, але з них близько 1500 знято з експлуатації або чекає на демонтаж.
Друге місце США, які поступово скорочують свій ядерний потенціал, - 5 428, третє - Китай (350), після йдуть Франція - 290 та Британія - 225. Майже однаковий ядерний потенціал у Пакистану та Індії - 165 та 160 боєголовок відповідно.
Раніше ми писали, що Китай розробляє ядерну зброю набагато швидше, ніж прогнозували. І це викликає явне занепокоєння у США, де вважають, що це може стати "проблемою найближчого майбутнього", оскільки війна в Україні в цьому плані "лише розминка".
Додамо, нещодавно глава Пентагону Ллойд Остін допустив поширення ядерної зброї через війну РФ проти України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.