Початок року навряд чи суттєво позначиться на валютному ринку. Попри зростання цін, певну січневу невизначеність щодо енергетики, перебігу війни, як і тижнем раніше, офіційний курс перебуватиме в діапазоні 41,8-42,1 грн/долар, а курсові зміни залишатимуться контрольованими та прогнозованими.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.
"Річ у тім, що ухвалене рішення про зміну облікової ставки з 13% до 13,5% покликане дещо зміцнити гривню, та фактично розвантажити попит на міжбанку. Отже, можна сказати, що окрім валютних інтервенцій є ще один важливий механізм для стримування інфляції", - сказав він.
Щодо рівня попиту, то цілком можливо, що на початку року обсяг валютних інтервенцій може повернутися до стандартних 150-180 млн доларів на день. "Тобто, напруга від збільшеного попиту, що спостерігалася у другій половині грудня, може дещо спасти", - додав Лєсовий.
Крім того, очікується, що на ринок впливатимуть такі системні речі, як підтверджений обсяг міжнародної фіндопомоги на 2025 рік, що дасть змогу забезпечити покриття видатків, міжнародні валютні резерви, загальний стан економіки тощо, розповів банкір.
"Міжнародна допомога лишається чи не ключовим джерелом, що дає змогу не лише утримувати країну на поверхні, при цьому збільшуючи оборонні видатки без бюджетної шкоди", - сказав Лєсовий.
Банкір прогнозує, що основні характеристики валютного ринку наступного тижня будуть такими.
"Отже, загальна ситуація на валютному ринку впродовж перших днів 2025 року буде досить прогнозованою: стрімкі курсові зміни майже виключені, натомість вживатимуться заходи для стримування інфляції", - констатував Лєсовий.
Нагадаємо, минулого тижня курс долара знову зріс та досяг історичного максимуму - 41,99 грн/долар. Але у другій половині тижня НБУ знизив курс долара.