Наступного тижня ситуація на валютному ринку багато в чому залежатиме від ролі Національного банку. Саме від обсягів та частоти валютних інтервенцій на міжбанку, які покликані вгамувати попит, залежатимуть курсові показники.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.
"Готівковий ринок відповідним чином реагуватиме на будь-які зміни на безготівковому ринку, адже саме тут формуються вектори можливих курсових змін", - сказав він.
Лєсовий нагадав, у НБУ достатній обсяг міжнародних валютних резервів (до 40 млрд доларів), щоб реалізовувати досить гнучку тактику на міжбанку.
"Відтак можемо припустити, що валютному ринку навряд чи загрожуватимуть якісь стрімкі курсові зміни: діятиме режим частих, але різноспрямованих змін без неочікуваних падінь чи навпаки - шалених злетів", - впевнений експерт.
Як зазначив Лєсовий, окрім "фактору регулятора", ситуацію на валютному ринку формуватиме ще низка прямих та опосередкованих чинників, а саме:
Як прогнозує експерт, з 22 по 28 січня основні показники ринку будуть такими:
"Таким чином, наступного тижня ситуація на валютному ринку навряд чи докорінним чином зміниться: від початку дії режиму "керованої гнучкості" саме міжбанк задає тон для готівкового ринку. Відтак курсові показники на готівковому ринку формуватимуться саме з огляду на безготівкові курси. Водночас ми не виключаємо, що на ринок можуть тиснути й інші фактори, дію та вплив яких прорахувати зараз вкрай важко", - резюмував Лєсовий.
Нагадаємо, Кабінет міністрів у бюджеті на 2024 рік заклав середній курс на рівні 40,7 грн/долар, на кінець 2024 року курс очікується на рівні 42,1 грн/долар.
Фінансові аналітики прогнозують, що курс долара протягом наступних 12 місяців становитиме близько 40,3 гривень. Банкіри очікують курс на рівні 41,3 гривень.