У Києві запровадили карантин через амброзію: як захиститись
У Києві запровадили карантин через цвітіння амброзії. Відтепер у столиці буде посилено заходи, спрямовані на боротьбу з даною рослиною.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на портал Києва та управління охорони здоров'я.
Карантин поширюється на всю територію столиці та передбачає комплекс спеціальних заходів зі знищення вогнищ амброзії та її подальшого розповсюдження. Зокрема, йдеться про:
- знищення рослини шляхом виривання та спалювання, а при сильному засміченні - скошування або виривання з корінням;
- створення фітоценозів із багаторічних трав, здатних пригнічувати амброзію полинолисту;
- використання хімічних засобів боротьби.
Водночас при застосуванні хімічних засобів передбачається використання лише тих гербіцидів, які офіційно дозволені в Україні.
На порталі Києві зауважили, що ще до оголошення карантину, на початку серпня цього року, Київ почав впроваджувати комплекс заходів для ліквідації вогнищ амброзії.
Зокрема, напередодні цвітіння цієї рослини-алергену місто почало обробляти території, де виявили амброзію, спеціальним препаратом на основі природного мінералу бішофіт. Після його дії амброзія в’яне, її пилок стає стерильним, тобто не викликає алергії. Також території, на яких виявили амброзію, скошували, а на невеликих ділянках цю рослину виривали з коренем.
Чим небезпечна амброзія
Амброзія полинолиста – однорічна рослина, що може досягати висоти до 2 метрів. Вона має характерне розсічене листя та дрібні зеленуваті квіти, що утворюють суцвіття-колоски.
Амброзія розмножується насінням, яке здатне зберігати життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина амброзії може виробити до 50 тисяч насінин за один сезон. Насіння поширюється вітром, водою, а також тваринами і людьми (на транспортних засобах, взутті тощо).
Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи викликає сльозотечу, погіршує зір, призводить до різкого запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, приступів бронхіальної астми, підвищує температуру тіла.
Як запобігти контакту з пилком:
- не відкривайте вікна в вашій квартирі або офісі. Рекомендовано використовувати кондиціонер з фільтрами повітря на виході;
- провітрюйте приміщення після дощу і тоді, коли немає вітру. На відкрите вікно або двері можна повісити добре змочене простирадло або марлю в декілька шарів;
- не проводьте багато часу поза будівлею. Найбільша концентрація пилку в повітрі спостерігається зранку і в сухі жаркі дні, тому в цей період особливо не рекомендується виходити на вулицю;
- приймайте душ не менше двох разів на добу, обов’язково мийте волосся після перебування на вулиці;
- якщо є можливість, візьміть відпустку на період максимального вмісту пилку в повітрі та виїжджайте в місця, де менше знаходиться пилку, в другу кліматичну зону, на море, морський берег або в гори, де концентрація пилку нижча. Плануючі відпустку, треба обов’язково знати час цвітіння алергічних рослин в районі, де ви будете відпочивати;
- у період загострення хвороби необхідно щоденно і неодноразово проводити туалет носової порожнини, промивати очі фізіологічним розчином хлориду натрію;
- носіть сонцезахисні окуляри;
- щоденно проводьте вологе прибирання у квартирі.
Нагадаємо, що напочатку серпня у Києві оголосили карантин через виявлення небезпечного шкідника дерев - вузькозлатки ясеневої смарагдової.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.