В Україні розпочалася реєстрація на безплатне навчання жінок, які хочуть стати водійками автобусів. Після завершення програми учасниці отримають роботу.
Долучитись до проекту можуть жінки із Києва та семи областей, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство відновлення.
В Україні відкрита реєстрація на участь у проекті "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень". Це програма навчання жінок, які хочуть стати водійками автобусів.
"Лише в регіонах сьогодні потрібно понад 6 тисяч водіїв автобусів на внутрішніх маршрутах. Тому одним із завдань держави є створення доступних умов для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок.", – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
У сфері громадського транспорту в світі працюють близько 19% водійок. В Україні цей показник - менше 1%, за винятком електротранспорту.
Долучитись до пілотного проекту можуть жінки віком від 21 до 65 років, які надалі планують працевлаштуватися водійками автобуса. Учасницями можуть стати ті, хто проживає в Україні (у місті Київ, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях). Серед вимог – мати водійське посвідчення (категорії "B", "C", "CE", "D1") та досвід водіння понад 3 роки. Передбачено навчання для 100 жінок.
Учасниці проекту пройдуть перепідготовку, щоб їхні навички відповідали вимогам реформування пасажирського транспорту в Україні та міжнародним стандартам.
Для участі у відборі необхідно заповнити анкету на сайті she-drives.com.ua до 1 жовтня. Основні кроки такі:
Для участі в проекті потрібно мати досвід практичного водіння, можливість навчатися онлайн та офлайн, бажання перекваліфікуватися для подальшого працевлаштування.
Проект реалізують ГО "Фундація інституційного розвитку" за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.
Нагадаємо, ми писали, що українські компанії наймають жінок та підлітків через нестачу робочої сили. Жінок готують на трактористів. Жінки також дедалі частіше працюють водіями трамваїв та вантажівок, шахтарями, охоронцями та складськими робітниками.
Також у Державній службі зайнятості раніше розповіли, як змінився ринок праці під час війни та яких працівників бракує в Україні. Жінок працевлаштовують на підприємствах усіх видів економічної діяльності, включаючи галузі, в яких традиційно працюють чоловіки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.