Під час керування автомобілем батьки іноді саджають дитину на коліна й дозволяють "кермувати". Однак такі дії не лише є небезпечними, але й можуть мати юридичні наслідки.
РБК-Україна дізналося у адвоката Вадима Володарського, які наслідки чекають на батьків через такі дії.
Адвокат говорить, що у разі зіткнення дитина, яка знаходиться між тілом водія та кермом, або пасажира та передньою панеллю автомобіля без засобів захисту, ризикує отримати важкі травми. У такій ситуації відповідальність дорослих може бути не тільки адміністративною, але й кримінальною, залежно від наслідків аварії.
Юрист звертає увагу, що таке порушення може кваліфікуватися як порушення правил користування ременями безпеки, що передбачає штраф у вигляді 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 510 гривень.
Крім того, дозвіл дитині сісти за кермо автомобіля є грубим порушенням, яке прирівнюється до передачі керування особі, яка не має відповідного права.
"У разі відсутності наслідків за ч.2 ст.126 КпАП України, це тягне штраф у розмірі 3400 гривень, але якщо сталася ДТП із загиблими чи постраждалими – буде мати місце вже кримінальна відповідальність за статтею 287 Кримінального кодексу України", – зазначає юрист.
Кожного року в Україні стається більше 3600 ДТП за участі неповнолітніх осіб. За даними поліції, сотні дітей гинуть і тисячі – отримують травми.
Впродовж останніх 7 років було зареєстровано ДТП за участі дітей:
При підготовці матеріалу використані такі джерела: публікації на сайті lb.ua, коментар адвоката Вадима Володарського для РБК-Україна.
Раніше РБК-Україна розповідало, чи можуть оштрафувати батьків, якщо дитина їде у громадському транспорті без супроводу.
Також ми писали, які штрафи передбачені для батьків, які залишають дітей вдома без нагляду.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.