Кабмін продовжив проєкт "єЧерга" ще на два роки
Кабінет міністрів схвалив постанову про продовження експериментального проєкту "єЧерга" для бронювання часу перетину кордону. Він діятиме ще два роки.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій України.
Зазначається, що новий експериментальний проєкт зосередиться на масштабуванні системи для всіх видів транспортних засобів, удосконаленні питання пріоритетного проїзду через кордон та автоматичній верифікації низки інформації, що має бути наявна в перевізника.
Реалізація нового експерименту є логічним продовженням попередньої його ітерації. Зокрема, у рамках нового проєкту заплановано:
- масштабувати послугу на всі види транспортних засобів, що перетинають кордон (легкові автомобілі, вантажівки менше ніж 7,5 тонн);
- провести інтеграцію з відповідними системами для забезпечення пріоритету в черзі відповідно до Конвеції про спільний транзит (T1), компаній, що експортують товари відповідно до системи МДП або ж мають статус авторизованого економічного;
- забезпечити автоматичну перевірку низки інформації на момент реєстрації в системі, наприклад наявність страхового поліса ("зеленої картки").
У відомстві зазначили, що оновлений проєкт має на меті суттєво розширити функціонал системи "єЧерга" та модернізувати її.
"єЧерга"
Нагадаємо, з травня 2023 року в Україні запрацювала система онлайн-бронювання перетину кордону "єЧерга". Її запровадили у десятках пунктах пропуску з країнами Євросоюзу та Молдовою.
Електронна черга - безплатний сервіс. Реєстрація здійснюється заздалегідь в будь-якому зручному для цього місці, а не безпосередньо на пункті пропуску.
Сповіщення про наближення черги надходять в електронний кабінет та у вигляді СМС та телефонних дзвінків.
Зареєструватись водії зможуть за посиланням, а стежити за проходженням черги у відкритому режимі - на сайті системи.
Нагадаємо, днями прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні важливо розвивати альтернативні логістичні маршрути. Кабмін планує затвердити відповідну стратегію. Зокрема, він нагадав, що з 2022 року відкрито два нових пункти пропуску з Румунією та за підтримки партнерів розпочато реконструкцію ключових пунктів пропуску з Польщею, Словаччиною та Угорщиною.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.