Як змінилося ставлення чехів до біженців із України: опитування
Більшість чехів вважають, що до Чехії прибуло більше українських біженців, ніж країна могла прийняти. Понад половина виступають за те, щоб українці в майбутньому повернулися додому.
Водночас жителі країни вважають інтеграцію біженців із України успішною, повідомляє РБК-Україна з посиланням на чеський Центр дослідження громадської думки (CVVM).
У Чехії дослідили ставлення громадськості до прийому біженців із України через два роки війни. Центр дослідження громадської думки Соціологічного інституту Академії наук Чехії опублікував результати опитування, яке провели з кінця січня до початку березня 2024 року.
Виявилося, що 59% чехів вважають, що до Чехії приїхало більше біженців із України, ніж країна може прийняти. Водночас кожен десятий (11%) згоден, щоб дати можливість українцям залишитися в Чехїі на постійне проживання. Але 60% хочуть, щоб країна приймала біженців тимчасово з подальшим поверненням до України.
Влітку 2023 року за те, щоб українські біженці могли залишитися на постійне проживання у Чехії, висловлювалися 9% респондентів, а за прийом до того часу, коли українці зможуть повернутися в свою країну, висловлювалися 64% чехів (навесні 2023 року таку відповідь давали 71% респондентів).
Зовсім проти прийому біженців 28% опитаних, восени 2023 року та 2022 року таку відповідь давали 26% і 27% відповідно. Хоча на початку війни незгодних було лише 13%.
Розвитком ситуації навколо біженців з України цікавляться 40% опитаних чехів. З літа 2023 року зросла частка людей, які впевнені, що інтеграція українських біженців у чеське суспільство є успішною. Зараз так вважають 55% – на 9% більше, ніж торік.
На думку кожного другого респондента (52%), біженці з України є проблемою в контексті всієї Чехії. Але в своєму місці проживання лише 24% респондентів вважає українців проблемою.
Більшість чехів (87%) зустрічають українських біженців у громадських місцях. П'ята частина опитаних відповіли, що українці є серед їхніх друзів, колег чи однокласників дітей.
Міністерство внутрішніх справ на початку квітня повідомило, що в Чехії перебувають приблизно 339 тисяч українців, які отримали тимчасовий захист.
Нагадаємо, ми писали, як українці зможуть перейти на спеціальний тип проживання у Чехії. Однією з умов буде економічна незалежність.
Також ми писали, що у Чехії працюють рекордна кількість біженців. Третині людей не вистачає грошей на щоденні витрати.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.