Перед купівлею житла майбутнім власникам необхідно перевірити усі документи об'єкта нерухомості, аби надалі не виникло проблем. Переконатися, що житло "юридично безпечне" допомагають нотаріуси та рієлтори, але це можна зробити й самостійно.
РБК-Україна розпитала експерта з нерухомості, як самостійно перевірити законність житла перед укладанням угоди.
"Перевірити законність права власності, наявність заборон можна за допомогою реєстрів. Простіше, звичайно, звернутись до рієлтора або нотаріуса, який це зробить за вас. Але якщо вирішили спробувати зробити це самостійно, нижче ділюсь стислою інструкцією", – говорить експерт.
При купівлі житла на первинному ринку потрібно запросити у забудовника пакет документів:
"Потрібно перевірити чи були судові спори й ознайомитись з їх рішенням", – додає Бондарук.
При купівлі житла на вторинному ринку потрібно перевірити:
"Це все перевіряється через реєстри. Якщо обʼєкт нерухомості перебуває під арештом чи іншим обтяженням та про це є запис в Реєстрі речових прав на нерухоме майно або щодо власника майна є запис щодо арешту на все майно, то таке житло не можна купувати", – каже Бондарук.
Читайте також про те, що під час війни стало вигідніше купувати житло на вторинному ринку, оскільки ремонт у новобудовах дорого обходиться й зараз для його проведення не вистачає майстрів. До повномасштабного вторгнення було вигідніше купувати житло на первинному ринку.
Раніше ми розповідали, що на зимові свята попит на купівлю нерухомості традиційно зменшиться – це щорічний сезонний тренд. За прогнозом експерта, ціни не підскочать, оскільки зараз нема тенденції до зростання вартості житла. У Новорічний період можуть бути вигідні пропозиції від забудовників – до 20% знижки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.