ua en ru

Як розпізнати насильство в Інтернеті: поради онлайн-захисту проти кібербулінгу та агресії

Як розпізнати насильство в Інтернеті: поради онлайн-захисту проти кібербулінгу та агресії Фото: кібернасильство (Getty Images)

Цифрове насильство - одна з найгостріших проблем сучасного онлайн-простору, яка загрожує психологічному та фізичному здоров'ю людини. Знання правил реагування на нього може допомогти убезпечити себе та своїх близьких від цієї загрози.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на поліцію Києва.

Правоохоронці зауважили, що цифрове насильство зазвичай проявляється через образливі повідомлення, пости, коментарі або публікації, що мають агресивний чи насильницький характер.

Такі дії можуть спричиняти емоційний стрес і підривати впевненість у собі.

"У цифровому просторі неможливо захистити себе повністю, але цілком реально убезпечитися від ризиків та загроз, якщо знати як діяти", - заявили у поліції.

Як протидіяти кібернасильству?

  • Збережіть докази.

Ідентифікуйте профіль зловмисника, збережіть посилання на його сторінку та зробіть скриншоти матеріалів із насильницьким змістом.

  • Зверніться до кіберполіції.

Подайте заяву через онлайн-форму на сайті кіберполіції, додавши збережені матеріали.

  • Звертайтесь за підтримкою.

Обговоріть ситуацію з близькими, які можуть надати емоційну підтримку. Також ви можете скористатися Урядовою гарячою лінією 15-47 для отримання професійної допомоги.

Нагадаємо, що в Україні активно борються із насильством, булінгом та агресією. Для цього існує чимало різних програм. До прикладу, про випадки булінгу у школах українці можуть легко повідомити в онлайн-форматі. Як це можна зробити - читайте у матеріалі РБК-Україна.

Окрім цього, у 2025 році в Україні у другому читанні було прийнято важливий закон про протидію домашньому насильству. Також були впроваджені норми Стамбульської Конвенції Ради Європи та Директиви Європейського парламенту та Ради ЄС.