Як оштрафують власника за купірування вух і хвоста собаки: пояснення юриста
В Україні діють норми, які захищають тварин від жорстокого поводження. Це стосується і операцій для зміни зовнішнього вигляду домашнього улюбленця.
Чи дозволяється в Україні купірування вух і хвоста собакам, у коментарі РБК-Україна розповів адвокат і магістр права Євген Буліменко.
Купірування хвоста та вух домашніх тварин забороняються Європейською конвенцією про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала ще у 2013 році, звертає увагу юрист.
"Порушення цієї заборони може мати наслідком адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами у вигляді штрафу від 3 400 грн до 5 100 грн із конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я", - пояснив Євген Буліменко.
Згідно зі статтею 10 Європейської конвенції про захист домашніх тварин, заборонені хірургічні операції для зміни зовнішнього вигляду домашньої тварини або для інших нелікувальних цілей:
- купірування хвоста;
- купірування вух;
- позбавлення голосу;
- видалення зубів і пазурів.
Винятки - лише за ветеринарно-медичними показниками чи для запобігання розмноженню.
Фото: Видалення пазурів Конвенція також забороняє (freepik.com)
Раніше вкорочення вух і хвоста собакам робили з міркувань користі для їхнього здоров'я і для зовнішнього вигляду. Проте сучасні ветеринари не підтверджують користі від таких процедур. Навпаки, купірування шкодить собакам, які використовують вуха і хвіст для спілкування.
Нагадаємо, ми писали, як карають власників тварин, що не прибирають за ними на вулиці.
Також ми писали, що загрожує українцям, які залишають тварин у машинах під час спеки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.