Як безпечно продавати та купувати товари через Інтернет: поради поліції
![Як безпечно продавати та купувати товари через Інтернет: поради поліції](https://www.rbc.ua/static/img/_/s/_shoping_freepik_com_650x410.jpg)
Використовуючи платформи оголошень, є ризик постраждати як при купівлі товарів, так і під час їх продажу, бо шахраї можуть видавати себе як за покупців, так і за продавців. В поліції дали декілька порад, як не стати жертвою мисливців за грошима.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на поліцію Харківської області.
Щоб людина зрозуміла, як може потрапити "на гачок" аферистів, в поліції навели наступний приклад: недобросовісний продавець розміщує оголошення про продаж вигаданого товару, отримує передплату, або повну плату за товар, після чого припиняє спілкування з покупцем. Звісно, що покупець вже не отримає товар та гроші ніхто не поверне.
Щоб не стати "героєм" подібних історій, в поліції порадили наступне:
- не переходити за підозрілими гіперпосиланнями. На фішинг можуть вказувати будь-які відмінності в URL-адресі;
- ніколи не вводити конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
- не повідомляти нікому дані банківської картки, особливо CVV та PIN-код;
- під час розрахунків в мережі Інтернет використовувати Інтернет-картку (віртуальну картку), на яку переказувати кошти безпосередньо перед розрахунком та у сумі, необхідній для розрахунку;
- обовʼязково повідомляти про злочинні схеми шахраїв до поліції для притягнення винних до відповідальності.
Як повідомлялось, під Києвом поліція розкрила масштабну шахрайську схему із продажу брендових стиків-пустушок для електронних цигарок. Її жертвами стали 300 людей у всій Україні.
Додамо, що сума збитків банків, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила понад 481 млн гривень. Це на 46% більше ніж у довоєнному 2021 році.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.