В Івано-Франківській області створять Координаційний центр гірських пошуково-рятувальних операцій
У Яремче створять Координаційний центр гірських пошуково-рятувальних операцій, який стане ключовою платформою для управління та координації дій рятувальників у високогірних районах.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ДСНС України.
У Києві відбулася нарада щодо підвищення ефективності гірських рятувальних підрозділів
У Києві за участі Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Андрія Даника проведено робочу нараду із начальниками гірських пошуково-рятувальних підрозділів. Головною темою зустрічі стали важливі аспекти покращення роботи рятувальників у високогірних регіонах.
Основні питання обговорення
У ході наради було порушено важливі напрями вдосконалення діяльності гірських рятувальників, у тому числі:
- удосконалення нормативно-правової бази для регламентації діяльності рятувальних підрозділів;
- запровадження нових методик професійної підготовки;
- створення скоординованої системи управління й моніторингу для оптимального використання ресурсів у надзвичайних ситуаціях;
- вирішення питань матеріально-технічного забезпечення та ефективного використання спеціальної техніки у гірській місцевості;
- облаштування будинків модульного типу для чергування рятувальників поблизу потенційних місць надзвичайних подій.
Рішення про створення Координаційного центру
За підсумками наради ухвалено рішення про створення Координаційного центру гірських пошуково-рятувальних операцій в Івано-Франківській області, у місті Яремче. Цей центр забезпечуватиме координацію та оперативне управління всіма гірськими рятувальними підрозділами ДСНС.
"Ми прагнемо підвищити рівень безпеки громадян, які перебувають у високогірній місцевості, а також забезпечити їхній спокій і впевненість у захисті навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни".- наголосив глава ДСНС Андрій Даник.
Очікується, що нововведення сприятимуть більш оперативному реагуванню на виклики та створенню безпечних умов для жителів і туристів у гірській місцевості.
Нагадаємо, що від початку 2024 року гірські пошуково-рятувальні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій врятували майже 600 людей.