Українські військові в ході свого контрнаступу навмисно дотримуються повільнішого темпу просування, щоб зберегти бойову міць Сил оборони, та виснажити живу силу та запаси техніки російських окупантів.
Так вважають аналітики Інституту вивчення війни, передає РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.
ЗСУ 9 липня провели контрнаступальні операції як мінімум на трьох ділянках фронту.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що наші бійці успішно продовжують наступ на Бахмутському напрямку. Українські офіційні особи повідомили, що ЗСУ продовжують вести контрнаступні операції на Бердянському та Мелітопольському напрямках.
Міноборони РФ та пов'язані з Кремлем блогери заявили, що Сили оборони України проводили атаки у західній частині Запорізької області. Російський "воєнкор" стверджував, що ЗСУ атакують російські позиції невеликими групами та націлені на тилові позиції, склади та інфраструктуру.
Українські військові чиновники також підтвердили, що ЗСУ продовжують свої кампанії з блокування противника на півдні та сході країни.
Як повідомила газета Wall Street Journal (WSJ), українські військові намагаються послабити оборону РФ перед звільненням території, погоджуючись на повільніший темп наступу. У публікації також зазначалося, що ЗСУ зосереджені на витісненні російських військ з укріплень та мінних полів, глибина яких перевищує 24 км у деяких районах окупованої території.
Підполковник Олексій Телехін зі 108-ї бригади територіальної оборони повідомив WSJ, що російські окупанти можуть постійно вводити поповнення, навіть якщо ЗСУ знищать цілі підрозділи.
За оцінками аналітиків ISW, військам РФ не вистачає оперативних резервів. Як вважають в Інституті вивчення війни, заява Телехіна, ймовірно, стосується локальних тактичних резервів.
Ще один командир підрозділу 108-ї бригади територіальної оборони заявив журналістам, що нестача бронетехніки ускладнює просування ЗСУ на добре підготовлені позиції. Джерела WSJ також назвали відсутність переваги Сил оборони в повітрі одним із факторів, що уповільнюють контрнаступ.
Експерти ISW вважають, що нинішній темп контрнаступу ЗСУ відображає навмисні зусилля щодо збереження бойової міці Сил оборони та "виснаження російської живої сили та техніки за рахунок повільнішого територіального просування".
Сили оборони України з початку червня продовжують активні дії на кількох ділянках фронту. За цей час військові ЗСУ вони змогли звільнити від російських окупантів дев'ять населених пунктів на південному сході країни.
Також українські бійці просуваються і на Бахмутському напрямку, де успішно наступають на південь від міста, щоб взяти противника у "вогневий мішок".
Нещодавно заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що військовим ЗСУ вдалося просунутися більш ніж на кілометр у районі Бахмута. При цьому угруповання ворога всередині самого міста фактично опинилося у пастці.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.