Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети "Іскандер", гіперзвукові балістичні ракети "Кинджал", а також крилаті ракети Х-101, що здатні нести ядерні боєголовки.
Попередні російські ракетні удари були спрямовані на промислові об'єкти та об'єкти критичної інфраструктури, зокрема у межах міста Дніпро, що завдало більшої шкоди.
В ISW зазначили, що єдиною принципово новою характеристикою російських ударів по Дніпру 21 листопада, була власне ракета "Орєшнік". Таким чином Кремль продемонстрував апарати, що розлітаються на кілька частин і завдають ще більших уражень, а також щоб посилити ризик ядерної загрози.
В Інституті зазначили, що країни Заходу мають надійні інструменти стримування подібних загроз. Там переконані, що брязкання ядерною зброєю з боку Путіна, не має стримувати рішення лідерів західних країн про подальше надання допомоги Україні.
"У вересні 2024 року директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс застеріг західних політиків не боятися ядерної риторики Путіна, назвавши його "задиракою", що "буде продовжувати час від часу брязкати дубиною"", - йдеться у звіті.
В ISW переконані, що заява Путіна від 21 листопада є риторичним брязканням "ядерною дубиною" з боку Москви. Нещодавні погрози диктатора були спрямовані проти західних держав, які дозволили Збройним силам України бити на великі відстані по "території РФ".
Однак в Інституті нагадали, що українські військові вже давно б'ють по незаконно визначеній Кремлем "російській території". Так, після незаконної анексії у 2014 році Москва визнала Крим частиною Росії. Однак з квітня 2023 року, ЗСУ регулярно б'ють по військових об'єктах росіян на півострові американськими балістичними ракетами ATACMS і британськими Storm Shadow.
У звіті зазначається, що використання Кремлем риторики про "червоні лінії", було вкрай непослідовним, що підриває загальний наратив про російську ескалацію.
"Путін самостійно і послідовно загострює війну, відмовляється вживати заходів у відповідь щоразу, коли західні держави поглиблюють свою підтримку України. Раніше диктатор погрожував суворою відплатою, якщо держави Заходу передадуть Україні реактивну артилерію, танки, бойові літаки і можливість наносити удари по Росії. Він постійно зміщував орієнтири щоразу, коли Захід називав його погрози блефом", - переконані в ISW.
Вранці 21 листопада російські військові вдарили по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою, яку запустили з Астраханської області.
Внаслідок атаки у місті було пошкоджено невстановлене промислове підприємство (ймовірно, завод "Південмаш", що виробляє бойові та космічні ракети), медичний заклад і житлову інфраструктуру.
Вдень Володимир Путін під час звернення до громадян заявив, що РФ вдарила по Україні балістичною ракетою середньої дальності під назвою "Орєшнік".
Він також заявив про можливість ударів по США і Великій Британії, адже влада цих країн дозволила ЗСУ атакувати територію РФ ракетами ATACMS і Storm Shadow.
В ЄС заявили, що атака ракетою цього типу свідчить про незацікавленість Путіна у мирних переговорах.
В МЗС України задокументували порушення диктатора для суду і зазначили, що до Росії слід застосувати принцип "мир через силу".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.