"Укргазвидобування" запустило свердловину у Харківській області з дебітом понад 140 тис. кубометрів м газу на добу. Досягти високої продуктивності вдалося завдяки проведенню трьох стадій гідророзриву пласта.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.
Як зазначили в прес-службі, ця технологічно складна операція вперше проводилася силами власного підрозділу "Укргазвидобування" - УГВ-Сервіс. Це було зроблено в умовах, коли більшість міжнародних сервісних компаній не змогли продовжити свою роботу в Україні через війну.
Особливість згаданої операції з гідророзриву пласта в тому, що всі стадії виконали в межах одного виробничого циклу завдяки використанню рівнопрохідної компоновки (Monobore) з використанням поліровочної воронки та герметизуючого вузла ("стінгер"). Таким чином вдалося значно зменшити терміни проведення робіт та уникнути спуско-підіймальних операцій між стадіями гідророзриву.
Нова свердловина також дала цінну геологічну інформацію про будову однієї з ділянок родовища, а також додаткові дані для побудови 3D моделі родовища, зазначили в прес-службі.
Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" скоротив видобуток на 2% у січні-серпні через російське вторгнення. Глава компанії Юрій Вітренко заявив, що сподівається відновити видобуток завдяки недавнім військовим успіхам української армії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.