У Харківській області зафіксували випадок дирофіляріозу: що це за хвороба та як лікуватися
У Харківській області зафіксовано випадок паразитарного захворювання дирофіляріозу. Лікарі пояснили, чим небезпечна ця хвороба та як вберегтися від зараження.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
У селищі Донець Ізюмського району виявлено випадок дирофіляріозу у жінки 1978 року народження. Пацієнтка звернулася до лікарів зі скаргами на почервоніння та припухлість у правій повіці, відчуття стороннього тіла та "переміщення" припухлості.
У той же день жінці провели оперативне втручання в Балаклійській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де видалили паразита завдовжки 3,5 см. У лабораторії підтвердили, що це Dirofilaria repens — ниткоподібний круглий гельмінт, який спричиняє дирофіляріоз.
На місці проживання хворої проведено епідеміологічне обстеження та запроваджено протиепідемічні заходи.
Що таке дирофіляріоз
Це паразитарне захворювання, яке передається через укуси комарів. Джерелом інфекції є уражені паразитом собаки, коти та інші хижаки. Личинки паразита, потрапляючи в організм людини, повільно ростуть і можуть досягати розмірів до 30 см. Основні симптоми – почервоніння, припухлості, свербіж, відчуття стороннього тіла та "повзання" під шкірою.
Щоб уникнути зараження:
- слідкуйте за здоров’ям домашніх тварин та проводьте профілактичне лікування
- уникайте прогулянок тварин у місцях великої кількості комарів, особливо у вечірній час
- встановлюйте сітки на вікна та двері, щоб уникнути зальоту комарів
- знищуйте комарів у місцях їхнього виплоду та у приміщеннях
- використовуйте репеленти для індивідуального захисту
Дотримання цих рекомендацій допоможе зменшити ризик зараження.
Нагадаємо, паразити, які мешкають у тілі ссавців, не лише становлять серйозну небезпеку, а й вражають своїми розмірами. РБК-Україна розповідало, що найбільші з них здатні виростати до 40 метрів у довжину.
Паразити дуже небезпечні й їх можна підчепити будь-де. Ми розповідали про три види гельмінтів, які найбільш поширені в Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.