Росіяни поширюють фейкове відео про наших воїнів, на якому невідома особа в українській військовій формі нібито стріляє по цивільному авто. Сфабриковане відео є черговою спробою ворога дискредитувати ЗСУ.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Головного управління розвідки.
Відео, де невідомий в українській формі нібито стріляє по цивільному авто жінки з дитиною, є примітивним рашистським фейком
Аргументи щодо постановочності відео:
"Неякісний монтаж. На 1:35 військовий у безпосередній близькості від машини стріляє з автомата. Але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відкрите. Йшла розмова через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад знову чути, що вікно відкрите. Постріл був, бо на відео видно розліт гільз. В цей момент мав би бути хоч якийсь звук", - пише пресслужба.
Як пишуть в розвідці, фейковість ролика навіть розкритикували самі ж російські пропагандисти й лідери думок, а МЗС Росії, яке поширило це відео - миттю його прибрало.
"Це сфабриковане відео виявилося черговою невдалою й огидною спробою ворожої ІПСО, як і попередні пропагандистські спроби рашистів дискредитувати ЗСУ. Росіяни намагаються і далі очорнити воїнів ЗСУ, показати їх жорстокими й неадекватними, а також створити конфлікт із представниками мусульманської спільноти. Цього разу — з кримськими татарами", - додає розвідка.
Фото: в ГУР розвінчали черговий російський фейк про обстріл цивільного автомобіля (gur.gov.ua)
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що МАГАТЕ провело перевірку на українських атомних стаціях після того, як в Росії поширили фейк про нібито розташування на них військової техніки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн та персональні дані редакції. Єдиний домен РБК-Україна - www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.