У вівторок, 10 січня, із неанонсованим візитом в Україну прибула міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Tagesspiegel.
Бербок стала першим членом кабінету міністрів Німеччини, який відвідав східну Україну з початку російської агресивної війни.
У ході візиту до Харкова політика отримала уявлення про становище людей у місті, за яке вже давно триває боротьба.
"Це місто уособлює абсолютне божевілля російської агресивної війни в Україні", - заявила вона.
У візиті, який спочатку тримався у секреті з міркувань безпеки, Бербок супроводжували міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та посол України у Німеччині Олексій Макєєв.
За даними видання Berliner Zeitung, міністр також оглянула північно-східний район Салтівки, який сильно постраждав від російських атак. Вона оглянула зруйновану котельню, відвідала школу та поспілкувалася з працівниками ТЕЦ.
У школі Бербок обмінялася думками з учителями та учнями навчального закладу, яка вже була зруйнована 27 лютого. Школа є частиною ініціативи, започаткованої МЗС у 2008 році з 1800 шкіл-партнерів з особливим зв'язком з Німеччиною – так званих шкіл Pasch.
У Німеччині підтвердили візит Бербок до Харкова. Під час своєї промови глава німецького МЗС заявила, що місто є символом абсолютного божевілля російської агресивної війни в Україні та нескінченних страждань, із якими щодня стикаються люди.
"Кордон з Росією знаходиться всього в 40 км. Пов'язані спільною мовою, до війни між ними існували тісні зв'язки і жвавий прикордонний рух. Сьогодні глибокі сліди російської руйнації можна побачити практично на кожному розі вулиці. Майже 500 тисяч із колишніх 1,5 млн жителів Харкова були змушені тікати", - заявила міністр.
Нагадаємо, Німеччина погодилася поставити Україні близько 40 бронетранспортерів Marder. Водночас, США заявили, що мають намір поставити Україні бойові машини піхоти Bradley.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.