Глава мінфіну США Джанет Єллен 6-9 липня відправиться до Пекіну. Там вона обговорить новий закон Китаю про шпигунство, який викликає занепокоєння у Вашингтоні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Поїздка Єллен до Китаю спрямована на поглиблення зв'язків між економіками країн, стабілізацію відносин і мінімізацію ризиків від помилок у разі виникнення розбіжностей.
Глава мінфіну США має донести економічній команді Китаю позицію США щодо захисту прав людини та нацбезпеки. Вона також сподівається на співпрацю в розв’язанні нагальних проблем, таких як зміна клімату та боргова криза, з якою стикається багато країн.
Також в США вважають, що реалізація закону Китаю про нацбезпеку і шпигунство матиме негативні наслідки для іноземних компаній, зокрема й американських. Їх можуть звинуватити у "шпигунській діяльності".
Відносини між США та Китаєм останні роки знаходяться на найнижчому рівні. Ескалація почалась через позицію Америки по Тайваню, ще "підлила масла в вогонь" ситуація з повітряними кулями-шпигунами КНР, які виявили над територією США.
Директор ЦРУ Вільям Бернс нещодавно сказав, що США має диверсифікувати свої ланцюжки поставок, поступово відмовившись від товарів та послуг з Китаю.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.