Генеральна прокуратура Нью-Йорка подала судові рішення в окрузі Вестчестер про конфіскацію гольф-курорту і приватного маєтоку Дональда Трампа "Севен Спрінгс". Рішення ухвалені в рамках справи про цивільне шахрайство екс-президента.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Hill.
Зазначається, що судові рішення генпрокурора були подані до канцелярії округу Вестчестер 6 березня.
Суддя Артур Енгорон, який керував масштабним цивільним процесом щодо шахрайства проти Трампа та його бізнесу, офіційно виніс своє рішення трохи більше тижня тому. Він постановив, що Трамп, компанія Trump Organization і топ-менеджери, включно з двома синами Трампа - Еріком і Дональдом-молодшим - несуть відповідальність за шахрайство після змови з метою зміни статків колишнього президента для отримання податкових і страхових пільг. Він наказав їм виплатити загалом 464 млн доларів, плюс відсотки.
У Трампа є лише чотири дні, щоб знайти кошти для сплати цієї суми до того, як генпрокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс зможе почати арешт його активів. Якщо екс-президент внесе заставу, виконання судового рішення буде автоматично призупинено, доки він подаватиме апеляцію на рішення Енгорона.
Генпрокурор Джеймс заявила, що якщо Трамп не матиме коштів для погашення судового рішення, її офіс має намір шукати "механізми примусового виконання судового рішення в суді".
Винесення судового рішення в округах, де Трамп володіє нерухомістю, є першим кроком до спроби її вилучення. У Нью-Йорку, де проходив судовий процес, рішення вже було винесене. Там розташовані знамениті будівлі колишнього президента на Волл-стріт, 40 і Трамп-тауер.
18 березня адвокати Трампа визнали, що він не зміг забезпечити повну апеляційну заставу через брак готівки на руках, попри на "старанні зусилля". Натомість він попросив суд прийняти заставу в розмірі 100 млн доларів.
Страховий брокер, з яким вони консультувалися, Гері Джульєтті, у письмових свідченнях написав, що компанія Trump Organization, вкладає більшу частину своїх активів у нерухомість, що робить отримання апеляційної застави в повному обсязі "практичною неможливістю".
Натомість Офіс генпрокурора заперечив це твердження, заявивши в середу в апеляційному суді штату, що не існує правила, яке б обмежувало Трампа однією заставою від одного поручителя на всю суму судового рішення, щоб обмежити "ризик будь-якого окремого поручителя".
У штаті також зазначили, що суддя Енгорон вважає, що Джульєтті не заслуговує на довіру через "особисті та професійні стосунки з Дональдом Трампом, що тривають".
Крайній термін сплати застави у 464 млн доларів - понеділок, 25 березня.
Проти Дональда Трампа висунули 91 кримінальне звинувачення за кількома справами. Зокрема, це справи щодо виплати 130 тис доларів порноакторці Стормі Деніель, спробі скасувати результати президентських виборів 2020 року, неправомірному розпорядженні секретною інформацією після того, як він залишив президентську посаду, а також інші.
24 лютого суддя штату Нью-Йорк Артур Енгорон офіційно зобов'язав Трампа виплатити 454,2 млн доларів після того, як його визнали винним у маніпулюванні власним капіталом у цивільній справі про шахрайство.
15 березня судовий розгляд у справі про шахрайство екс-президента відтермінували на 30 днів. Слухання було заплановане на 25 березня, але тепер відбудеться не раніше кінця квітня.
Днями Трамп звернувся до однієї з організацій, яку раніше визнали винною в обмані, з проханням допомогти покрити його заставу у справі про цивільне шахрайство у штаті Нью-Йорк.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.