Компанії "Газпром" не вистачає танкерів для експорту російського скрапленого природного газу, тому їй доводиться використовувати для цього специфічні установки.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Зазначається, що компанія використовує плавучу установку для зберігання та регазифікації як танкер для експорту скрапленого природного газу зі свого заводу СПГ "Портова" в Балтійському морі.
Видання пише, що "Маршал Василевський" зазвичай використовують для постачання до Калінінградської області РФ і забезпечення її газової безпеки в разі порушення трубопровідних поставок із сусідніх країн.
"Його використання як експортного судна передбачає брак танкерів льодового класу для перевезення СПГ", - написали журналісти.
Видання дізналося, що "Маршал Василевський" 9 травня відвантажив ЗПГ із "Портовой СПГ" і попрямував через Ла-Манш. Пункт призначення невідомий, але прибуття танкера очікується 27 червня.
Єдина плавуча регазифікаційна установка в Росії, призначена для зберігання, перевезення та регазифікації (переведення газу зі зрідженого в газоподібний стан) зрідженого природного газу.
Створена на базі газотранспортного танкера; потужність - 2,7 млрд кубометрів газу на рік, встановлена в Калінінграді.
Країни Заходу поступово почали запроваджувати обмеження щодо російських проєктів із видобутку та виробництва СПГ у Росії. Зараз у ЄС також обговорюють обмеження проти російської сфери СПГ.
Видання Bloomberg писало, що члени ЄС обговорюють заборону на реекспорт російського скрапленого газу в рамках свого 14-го пакета санкцій проти Росії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.