Україна підписала двосторонні безпекові угоди з Японією та Сполученими Штатами Америки. Низка країн ввели нові санкції проти Росії, а в Італії відбувся саміт G7.
РБК-Україна зібрало головні новини за 13 червня.
Згідно з постановою Кабінету міністрів України №675, особи до досягнення 25 років не направляються на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Крім того, процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням не передбачає направлення на ВЛК.
На запитання про те, чи Україна матиме право завдавати ударів літаками F-16 по цілях у Росії, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має право на самооборону, що включає також нанесення ударів по законних військових цілях на території РФ.
Він додав, що самозахист не є ескалацією і закріплений у Статуті ООН.
"Ми передамо Україні третю систему Patriot. Таким чином Німеччина забезпечує для України загалом три системи… Це чверть наших власних запасів таких систем, вже не має можливості передати ще. Інші, напевно, можуть віддати по одній", - заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Канади є понад 83 тисячі таких ракетних двигунів, які вже не використовуються.
Міністр оборони Канади Білл Блер під час засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" заявив, що його країна також надасть 29 дистанційних систем озброєння Nanuk і понад 130 тисяч патронів для стрілецької зброї.
Загалом до списку санкційних обмежень було додано загалом ще 50 нових позицій, які торкнулись шести кораблів так званого "тіньового флоту".
Під санкції також потрапили:
Канада ввела санкції проти глави Мінпромторгу Росії Антона Аліханова і глави Ліги безпечного інтернету Катерини Мізуліної. Загалом під санкції потрапили 11 фізичних осіб і 16 юридичних.
"Впродовж 2024 року Японія надасть Україні 4,5 млрд дол. США та підтримуватиме нашу державу протягом усього 10-річного строку дії угоди. Допомога у сфері безпеки та оборони, співпраця в гуманітарній, технічній і фінансовій сферах, спільна робота заради реалізації пунктів Формули миру, санкцій проти агресора та притягнення його до відповідальності – це також закріплює підписана угода. Цінуємо те, що Японія працюватиме з Україною й заради відбудови та відновлення", - розповів президент.
"Сторони визнають цю угоду як підтримку містка до можливого членства України в альянсі НАТО", - йдеться в угоді.
Угода також передбачає, що у разі нового збройного нападу або загрози такого нападу на Україну найвищі офіційні особи США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення того, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні.
"Я бачу уповільнення просування росіян та стабілізацію цієї ділянки фронту", - наголосив глава Пентагону.
Він також нагадав, що ще кілька тижнів тому були побоювання через можливість значного прориву російських окупантів.
"Я не думаю, що ми побачимо це у майбутньому", - додав Ллойд Остін.
"G7 чітко підтвердила це зобов'язання, і я підтверджую, що ми досягли політичної угоди щодо надання додаткової фінансової підтримки Україні в розмірі близько 50 мільярдів доларів до кінця року через механізм позики, для погашення якої можуть бути використані надприбутки від російських активів", - сказала прем'єр Італії, яка головує на саміті G7.
"Якщо Китай має альтернативний погляд на це, то він може підготувати альтернативну формулу миру. Якщо вони поділяють цей шлях до миру, то ми знайдемо можливість діалогу", - підкреслив президент Володимир Зеленський.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.