Лідери "Великої двадцятки" на саміті в Нью-Делі досягли консенсусу щодо спільної декларації, однак частина про Україну виявилась суперечливою. Тим часом американський президент Джо Байден близький до ухвалення рішення про передачу Україні ракет ATACMS.
Детальніше про те, що сталося на вихідних, - у матеріалі РБК-Україна.
Війна РФ проти України
Новини за 9 вересня:
Росіяни з артилерії обстріляли прикордонне село в Чернігівській області;
У Сімферополі сталась пожежа у військовій частині;
Партизани в Новій Каховці ліквідували окупантів, які перевозили "бюлетені";
Окупанти розміщують солдатів у працюючих цивільних об’єктах.
Новини за 10 вересня:
Буданов заявив, що контрнаступ ЗСУ продовжиться взимку;
Російські окупанти запустили дрони в бік Києва;
Українські бійці просунулися ще на 1,5 км у районі Роботиного;
Російська авіація скинула керовані бомби на Зміїний.
В суботу, 9 вересня, в Індії закінчився саміт двадцяти найбільших економік світу. Метою зустрічі лідерів стало обговорення важливих тем, зокрема економічних. Ця зустріч пройшла без України, проте на ній були присутні представники Росії.
Лідери "Великої двадцятки" на саміті таки досягли консенсусу щодо спільної декларації. Детальніше щодо рішень в декларації можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.
Однак після ознайомлення з деклараціє, МЗС України розкритикувало слабку заяву G20 щодо України.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден вже близький до ухвалення рішення про передачу Україні ракет великої дальності ATACMS.
"Рішення може бути ухвалено найближчим часом", - заявив один із високопоставлених співробітників адміністрації Байдена.
Згідно з даними геологічної служби Сполучених Штатів, землетрус стався на відносно невеликій глибині - 18,5 км у гірському районі Ігіл. Тим часом Німецький дослідницький центр наук про Землю (GFZ) стверджує, що він стався на глибині 27 км, і спочатку оцінив магнітуду в 7 балів.
Кількість загиблих унаслідок землетрусу в Марокко зросла з 1 037 до 1 305 осіб.
Україна не визнає так званих "президентських виборів" на території самопроголошеного Карабаху.
"Міністерство закордонних справ України засуджує проведення так званих "президентських виборів", які відбулись 9 вересня на території Карабаху (Азербайджанська Республіка)", - повідомили в МЗС.
За словами міністерства, проведення цих так званих "президентських виборів" суперечить нормам і принципам міжнародного права, а їхні результати є нікчемними.
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва запропонував "посадити" Володимира Зеленського та російського диктатора Володимира Путіна за стіл переговорів в рамках Генасамблеї ООН 19 вересня.
Бразильський лідер вважає, що для обговорення війни в Україні доречним місцем є Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй, яка відбудеться 19 вересня.
Президент США Джо Байден у рамках саміту G20 ініціював створення залізничного та судноплавного коридору, який об'єднає Індію, країни Близького Сходу та Європу.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що у Збройних силах України з'явиться нова посада - військовий омбудсмен. Він займатиметься військовими потребами народу та захисників.
"Ми зосередимося на людських життях, ми зосередимося на наших людях. І саме тому ми, ймовірно, введемо нову посаду військового омбудсмена, яка займатиметься військовими потребами народу та наших воїнів", - заявив Умєров.
Російські окупанти вночі, 10 вересня, атакували Київ дронами-камікадзе. Рятувальники показали, як ліквідовували наслідки ворожих ударів.
Рятувальники зазначили, що уламки ворожих дронів впали у трьох районах Києва.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.