ua en ru

Фон дер Ляєн пропонує Трампу збільшити постачання ЗПГ із США до ЄС замість газу РФ

Фон дер Ляєн пропонує Трампу збільшити постачання ЗПГ із США до ЄС замість газу РФ Фото: Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії (Віталій Носач, РБК-Україна)

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час розмови з Дональдом Трампом, який переміг на виборах президента США, запропонувала збільшити постачання до ЄС американського зрідженого природного газу (ЗПГ) замість енергопостачання з РФ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Голос Америки".

Під час телефонної бесіди фон ер Ляєн відзначила важливість конструктивної взаємодії між Євросоюзом та Штатами.

"Загальні інтереси, наприклад, - це одна з тем, які ми торкнулися, я не сказала б, що (ми її) обговорили, - це... тема ЗПГ", - розповіла вона журналістам у Будапешті про свою бесіду з Трампом.

Президент Європейської комісії зауважила, що Європа досі отримує "багато ЗПГ через РФ".

"Чому б не замінити його американським ЗПГ, який дешевший для нас і знижує наші ціни на енергоносії?" - сказала фон ер Ляєн та додала, що дане питання можна обговорювати у зв'язку з дефіцитом торгівельного балансу між Штатами та Євросоюзом.

Питання імпорту російського газу до Європи

Зазначимо, торік частка російського газу в Євросоюзі становила 15%, тоді як у 2021 році цей показник був близько 45%. Тут варто додати, що підписаний наприкінці 2019 року між НАК "Нафтогаз України" та "Газпром" контракт на транзит газу з Росії через Україну спливає до кінця поточного року, й Україна вже заявляла, що дію угоди не продовжить.

При цьому, попри спроби країн Європи зменшити залежність від російського газу, у травні РФ знову стала топ-постачальником, уперше майже за два роки обійшовши США.

Чому це сталося і як Євросоюз має намір вдарити по доходах Росії від поставок зрідженого газу, - можна прочитати в окремому матеріалі РБК-Україна.

Раніше повідомлялося, що у рамках нового пакета санкцій проти Росії ЄС хоче заборонити перевалку російського СПГ у портах Європи.

Додамо, у серпні стало відомо, що у парламенті Франції націлилися на заборону імпорту російського ЗПГ.

Та через те, що Москва досі залишається одним із топ-постачальників, мету Євросоюзу щодо відмови від російської енергії до 2027 року можна назвати важкодосяжною. Наприкінці вересня у статті Bloomberg, переклад якої публікувало РБК-Україна, пояснювалося, чому Європа не може злізти з "газової голки" РФ.