ua en ru

EY назвала найкращих роботодавців України в воєнний період

EY назвала найкращих роботодавців України в воєнний період Фото: EY назвала найкращих роботодавців України в воєнний період (pixabay)
Автор: Юлія Бойко

До ТОП-10 найбажаніших роботодавців України ввійшли Google Ukraine, Apple Ukraine, "Філіп Морріс Україна", Genesis, EPAM Ukraine. Також зросла кількість бажаючих працювати в Офісі президента і в парламенті.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на результати дослідження EY.

Як йдеться в дослідженні, серед основних галузей найпривабливішим - і для кандидатів з досвідом, і для студентів - залишається ІТ-сектор.

Саме ІТ-компаній найбільше серед бажаних роботодавців. Зокрема, це такі компанії як Genesis, GlobalLogic, Google, EPAM, Apple, SoftServe. У перелік найбажаніших саме для працівників із досвідом також увійшли і інші ІТ-компанії - зокрема, Grammarly, Intellias и Microsoft Ukraine.

Крім ІТ-сектору найбільш популярними серед кандидатів на працевлаштування (і студентів, і професіоналів) були також роздрібна торгівля і сектор FMCG (виробники товарів щоденного попиту - харчі, особистої гігієни, косметики, тютюнових виробів тощо). Серед таких компаній до ТОП-10 роботодавців України зокрема ввійшла компанія "Філіп Морріс Україна".

Серед студентів також доволі популярним був сектор аудиту і консалтингу - зокрема, найбільш популярними були аудиторські компанії "Великої четвірки" - KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers і сама EY (до ребрендингу - Ernst & Young).

Доволі показова зміна (порівняно до попередніх років) - у 2022 р. значно підвищився інтерес до працевлаштування в державному секторі. Зокрема, зросла кількість бажаючих працювати в Офісі президента України, Верховній раді України та Збройних силах України.

Також пандемія і початок повномасштабної війни РФ проти України внесли до переліку основних пріоритетів діючих і майбутніх працівників фактор можливості працювати дистанційно. Про важливість дистанційної роботи заявляють 50% працівників із досвідом і 58% студентів.

Проте все ж таки інші фактори залишаються ключовими у підборі роботодавця. Для працівників із досвідом це розмір заробітної плати (69%), самореалізація (60%), корпоративна культура (58%), кар’єрне зростання та позиція компанії на ринку (по 54%).

Для студентів найбільш важливими факторами при пошуку роботодавця є кар’єрне зростання (78%), самореалізація (70%), готовність компанії брати на роботу студентів, наявність програм стажування та розмір зарплати (усі - по 67%).

Ситуація з роботою в Україні

Попит на робочу силу в Україні в травні 2023 року впевнено зростав. Зростання кількості резюме практично зупинилося, тоді як кількість вакансій продовжує зростати (крім ІТ-сектору, де ситуація складна).

Нагадаємо, у базі даних Державної служби зайнятості станом на травень 2023 року зареєстровано 36 тисяч вакансій. Деякі роботодавці готові платити до 70 тисяч гривень на місяць.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.