Агентство Європейського союзу зі співробітництва правоохоронних органів стало учасником спільної групи, яка розслідує російські злочини в Україні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням Європол.
Спільна слідча група була створена 25 березня 2022 року Литвою, Польщею та Україною за підтримки Євроюсту. 31 травня 2022 року членами JIT стали Естонія, Латвія і Словаччина, а 13 жовтня 2022 року - Румунія.
3 березня 2023 року сім національних органів JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством юстиції США
Сьогодні Європол приєднався до Євроюсту і Канцелярії прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) як учасники слідчої групи.
Відповідно до свого мандата Європол надаватиме аналітичну та судово-медичну підтримку членам слідчої групи.
Крім того, Європол буде підтримувати збір і аналіз даних, законно отриманих з відкритих джерел, таких як соціальні мережі, телебачення і радіо, відомих під загальною назвою "розвідка з відкритими джерелами" (OSINT).
Європол також надасть свій досвід і знання в галузі воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших міжнародних злочинів через проєкт аналізу основних міжнародних злочинів.
Під час повномасштабного вторгнення в Україну армія РФ регулярно здійснює воєнні злочини. Низка країн Заходу засуджували Кремль за це і пообіцяли покарати всіх причетних до скоєння злочинів.
Федеральна прокуратура Німеччини проводить розслідування можливого воєнного злочину російських окупантів, від якого постраждав німець, у Гостомелі Київської області.
Західні прокурори та правозахисники разом з українськими колегами хочуть задокументувати випадки, коли російські окупанти використовували голод як зброю війни. Досьє на всіх причетних планується надіслати до Міжнародного кримінального суду.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.