ЄС запускає програму "спрощення", щоб не відставати від США та Китаю, - фон дер Ляєн
![ЄС запускає програму "спрощення", щоб не відставати від США та Китаю, - фон дер Ляєн](https://www.rbc.ua/static/img/g/e/gettyimages_1361216478__1__8aef5e382772e54f24497ed13d02be31_650x410.jpg)
Європейська комісія оголосила про "безпрецедентні зусилля зі спрощення", спрямовані на скорочення регуляторних норм і стимулювання інновацій. Це необхідно, щоб зупинити економічний спад у Європі та краще конкурувати з Китаєм і США.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.
Урсула фон дер Ляєн оголосила про плани скоротити бюрократію та стимулювати інновації під час другого терміну на посаді голови Єврокомісії.
Плани, викладені в документі під назвою "Компас конкурентоспроможності", є відповіддю на жорстку доповідь колишнього прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі, який попередив, що ЄС ризикує "повільним і болісним занепадом", якщо не вжити термінових заходів.
Фон дер Ляєн заявила, що ЄС іноді накладає на компанії "складні" і "частково суперечливі" вимоги.
Однак вона наполягла на тому, що ЄС продовжить рухатися до своєї мети - досягти нульового рівня викидів парникових газів до середини століття. У документі підтверджується мета ЄС щодо скорочення викидів на 90% до 2040 року, яку фон дер Ляєн пообіцяла закріпити законодавчо.
За словами глави Єврокомісії, порядок денний спрощення відповідає цілям "зеленої угоди" ЄС, " тому, що ми повинні прискоритися. Чим складніше законодавство, тим повільніше досягнення кліматичних цілей".
Вона зазначила, що європейський бізнес надіслав "дуже чіткий сигнал" про те, що він зіткнувся із великими складнощами, а адміністративні процедури надто "громіздкі".
Фон дер Ляєн пообіцяла "безпрецедентні зусилля зі спрощення", які, за її словами, зменшать адміністративні витрати для компаній на 25% і на 35% для малих і середніх підприємств - за умови, що пропозиції комісії будуть прийняті та дотримані.
Спрощення мають оприлюднити наступного місяця.
Фон дер Ляєн також зазначила, що бізнес-модель ЄС протягом останніх 20-25 років ґрунтувалася на "дешевій робочій силі з Китаю, імовірно дешевій енергії з Росії" та на "частково аутсорсингу безпеки", але "ці дні минули".
Нагадаємо, нещодавно у Європейській комісії заявляли, що ЄС необхідно докласти більше зусиль, щоб не відставати від Сполучених штатів Америки та Китаю.
"Ми працюємо над тим, щоб зробити конкурентоспроможність європейської економіки пріоритетом", - сказав комісар ЄС з економіки Валдіс Домбровскіс
Він виділив такі структурні проблеми, як відносно повільне зростання продуктивності, яке спостерігається протягом десятиліть.
"Ми відстаємо від США і Китаю з точки зору продуктивності та зростання, і нам потрібно це вирішувати", - додав Домбровскіс.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.