ЄС на шляху до подолання залежності від російського викопного палива, - Єврокомісія
Європейський союз рухається до досягнення мети повністю припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.
Як зазначає видання, європейські країни переживають другу зиму з дефіцитом російського газу після того, як Москва скоротила постачання минулого року після вторгнення в Україну, і спричинила енергетичну кризу рекордно високих цін на газ у Європі.
У звіті, опублікованому у вівторок, Брюссель заявив, що ЄС очікує, що імпорт російського газу впаде до 40-45 мільярдів кубометрів цього року порівняно зі 155 мільярдами кубометрів у 2021 році, за рік до війни в Україні.
Окрім того, 27 країн ЄС наклали санкції на імпорт російського вугілля та морської нафти.
"Найгірші наслідки кризи, можливо, вже позаду, але немає місця для самовдоволення. Енергетичні ринки залишаються вразливими, субсидії на викопне паливо зросли під час кризи, інфляція все ще висока, нашу критично важливу інфраструктуру потрібно захистити, у тому числі від саботажу", - заявили в Єврокомісії.
Постачання російського газу до Європи
Нагадаємо, Росія припинила постачання газу до кількох країн Східної Європи навесні 2022 року після того, як вони відмовилися платити у рублях.
За підсумками 2022 року, Москва фактично втратила газовий ринок ЄС, і в Брюсселі не планують відновлювати закупівлі з території Росії.
Попри повномасштабне вторгнення в країну сил Кремля у лютому минулого року, Україна, як і раніше, отримує плату за транзит, дозволяючи російському газу проходити через свою територію в такі країни, як Австрія, Словаччина, Італія та Угорщина.
Європейський Союз зможе пережити зиму без російського газу, якщо його постачання буде зупинено з боку Москви, заявила комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.