НАЕК "Енергоатом", що покриває близько 90% обсягів фінансового навантаження для забезпечення пільгового тарифу на електроенергію для населення, не може у повному обсязі покривати витрати на виконання положення про покладання спеціальних обов’язків (далі - ПСО).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на матеріали до засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
"Енергоатом" покриває близько 90% обсягів фінансового навантаження, необхідного для виконання спеціальних обов’язків та несе великі фінансові витрати в межах виконання ПСО. За 1 квартал 2023 року вартість послуги становила 72,6 % від чистого доходу компанії від продажу електроенергії, при цьому валовий прибуток "Енергоатому" у розмірі 29,7 млрд грн не перекриває витрати на Послугу ПСО в розмірі 30,34 млрд грн", - йдеться в документі.
Зазначається, що після вирахування витрат на послугу ПСО з чистого доходу - на операційну діяльність "Енергоатома" залишається лише 11,5 млрд грн при мінімальній потребі у 18,4 млрд грн.
Через цю ситуацію у "Енергоатома" не вистачає коштів для оплати обов’язкових витрат.
"Заробітної плати, сплати податків, фінансових витрат, охорону й оборону об’єктів АЕС, поступового погашення заборгованості перед НЕК "Укренерго", закупівлю ядерних матеріалів у СхідГЗК та водночас Компанії необхідно фінансувати виробничу програму, постачання ядерного палива, ремонти, інвестиційну програму та інші заходи", - зазначили в "Енергоатомі".
Нагадаємо, раніше голова Київської ОВА Руслан Кравченко заявляв, що для ремонту енергоінфраструктури Київщини ймовірно потрібно буде підняти тариф на електрику.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.