Експерт пояснив, як російські РЕБ знижують можливості високоточних ракет і снарядів АРС
Деякі російські системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) здатні знижувати можливості високоточних ракет та керованих активно-реактивних снарядів (АРС) підвищеної дальності. Це серйозна проблема для Сил оборони України.
Про це в коментарі РБК-Україна розповів авіаексперт, колишній інженер з випробувань "Конструкторського бюро Антонов" Костянтин Криволап для матеріалу "Битва на радіохвилях. Що таке РЕБ та як це впливає на хід війни України з РФ".
Йдеться, зокрема, про комплекси російських загарбників РЕБ "Мурманськ-БН" і "Красуха-4", які можуть знижувати ефективність високоточних боєприпасів, що наводяться по GPS.
Вплив на високоточне далекобійне озброєння
"Такі РЕБ дозволяють знижувати точність таких боєприпасів, як Excalibur і ATACMS, грубо кажучи, в зоні дії засобів радіоелектронної боротьби вони втрачають орієнтацію в просторі", - сказав експерт.
Щобільше, додав він, системи в комплексах С-400 реально можуть допомагати з перехопленням ракет SCALP та Storm Shadow, керованих снарядів GMLRS.
"Це серйозна проблема, яка знижує ефективність усіх наших дій", - зазначає Криволап.
Заявлені можливості засобів РЕБ
Нагадаємо, що згідно з заявами розробників у РФ, комплекси "Красуха" здатні дезорієнтувати самонавідні ракети AIM-120 AMRAAM, радіолокаційні станції ЗРК Patriot і працювати проти натівських систем далекого виявлення AWACS (забезпечують цілевказання для винищувачів п'ятого покоління).
Також представники російського оборонпрому стверджують, що стратегічний комплекс РЕБ "Мурманськ-БН" нібито глушить все у короткохвильовому діапазоні на 5000 км.
Чи така висока потужність?
Разом з тим у розмові з РБК-Україна військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко висловив сумнів у спроможності російського комплексу "Мурманськ-БН" дійсно придушувати сигнали на 5 км, що заявляють розробники системи.
"Справа в тому, що комплекси РЕБ у першу чергу призначені для радіорозвідки, і я маю великі сумніви, що вони можуть заважати роботі того чи іншого обладнання на таких відстанях", - сказав він.
Експерт додав, що це не було доведено документально, і росіяни не демонстрували такі можливості РЕБ на великих відстанях.
Нагадаємо, Сили оборони України "трофеїли" одну з найпотужніших станцій радіоелектронної боротьби окупантів "Красуха-4" ще на початку весни минулого року, незадовго після початку широкомасштабного вторгнення РФ.
Додамо, що свої новітні комплекси РЕБ російські загарбники розміщували та застосовували у Донецькій та Луганській областях ще за кілька років до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Там ці РЕБ фіксували учасники місії ОБСЄ на Донбасі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.