ua en ru

Екологи б'ють на сполох через потенційну катастрофу в Балтійському морі: що сталось

Екологи б'ють на сполох через потенційну катастрофу в Балтійському морі: що сталось Greenpeace протестує проти експорту російської нафти застарілими танкерами (фото: media.greenpeace.org)

Екологи з Greenpeace стурбовані потенційною екологічною катастрофою в Балтійському морі через використання старих танкерів (із так званого "тіньового флоту") для перевезення російської нафти.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на публікацію Greenpeace Media.

Чим саме стурбовані екологи

Екологи з міжнародної неурядової природоохоронної організації Greenpeace стурбовані потенційною екологічною катастрофою, що може статись у Балтійському морі через використання старих танкерів для перевезення російської нафти.

За даними експертів, застарілі танкери з так званого "тіньового флоту" під час експорту нафти можуть суттєво нашкодити навколишньому середовищу.

Якщо під час транспортування станеться розлив нафти, це негативно позначиться, зокрема, на прибережних зонах:

  • Німеччини
  • Фінляндії
  • РФ

Результати проведеного спеціалістами дослідження показали, що ці судна часто перетинають охоронювані природні зони вздовж німецького узбережжя, загрожуючи низці міст і територій.

Одне із суден про які йдеться - 250-метровий танкер, що перевозить російську сиру нафту до Індії. Корабель, збудований у 2003 році, вже привертав увагу фахівців через технічні дефекти системи пожежогасіння та рятувального обладнання.

Екологи пояснюють: велика кількість танкерів з "тіньового флоту" РФ не мають "достатньої" страховки. Це означає, що у випадку розливу нафти постраждалі країни повинні будуть самі сплачувати всі збитки.

Крім того, такі танкери зареєстровані здебільшого в країнах із низькими стандартами безпеки й рідко проходять необхідні перевірки.

Виходячи з цього Greenpeace закликає німецький уряд посилити заходи безпеки, включаючи обов'язкове страхування суден і супроводження лоцманами.