"Єдине правило". Як підтримати людину, яка чекає близьких із фронту
Українці, чиї родичі та близькі перебувають на фронті, знаходяться у постійному фоновому стресі. Дуже важливо у цей період не уникати спілкування з ними та правильно підтримати їх психологічно.
РБК-Україна розпитало фахівчиню напрямку охорони психічного здоров'я мережі Veteran Hub Катерину Тімакіну про те, як правильно спілкуватись з людьми, які чекають близьких із фронту.
Як правильно спілкуватись з людьми, які чекають близьких з фронту
"Немає універсального рецепта, як спілкуватись з людиною, що проживає непростий досвід. Єдине правило - це говорити з повагою, з відчуттям власних кордонів та кордонів людини. Не уникати складних тем та не залишати людину одну. Маючи щирий намір бути в контакті - спосіб знайдеться", - каже Тімакіна.
Вона додає, що не варто заспокоювати людину, що все буде добре, адже ми не знаємо, як буде насправді.
"Проте варто підтримувати і бути опорою настільки, наскільки є сили. Не намагатись рятувати чи інвалідизувати людину. Залишатись в чесному контакті дорослий-дорослий. Якщо ви бачите, що людина не справляється з емоціями - ви можете перескерувати людину до фахівця або разом відвідати заходи з психологічної стійкості", - пояснює експертка.
Також не варто уникати людини, бо вона переживає непростий досвід. Ізоляція їй не допоможе, а навпаки.
"Проте треба бути чуйним щодо відмов. Спробуйте знайти той формат зустрічей, який буде для вас обох комфортний та не тригерний", - радить Тімакіна.
Яку допомогу надає Veteran Hub
"Ми працюємо в декількох напрямках: психологічна та психосоціальна підтримка. Людина може звернутись за індивідуальним короткостроковим або довгостроковим консультуванням до фахівців Хабу або відвідати групи підтримки, для людей що проживають схожий досвід", - каже експертка.
Також Veteran Hub проводить постійно події для членів сімей та воїнів - це важливий елемент підтримки та спільнотності.
Лінія підтримки Veteran Hub для воїнів, ветеранів та їхніх близьких за номером 067 348 28 68 працює щодня з 9:00 до 21:00.
Де ще можна отримати безкоштовну психологічну підтримку
Українці, які відчувають виснаженість, постійне хвилювання за рідних людей, стрес через війну, можуть звернутися за допомогою на гарячу лінію Українського ветеранського фонду за телефоном 0 800 33 20 29 (цілодобово).
Також психологічну допомогу можна отримати у Службі психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців за номерами: 0 800 332 720, 8 067 130 32 73 (Telegram), + 48 226 022 512 (для дзвінків з Польщі). Сюди можна звертатись щоденно із 10:00 до 20:00.
БФ "Центр здоров’я та розвитку "Коло сім’ї" також надає психічному допомогу. На консультації можна записатись за номером 073 1555 822 (Київ), 098 559 65 21 (Львів + онлайн).
Читайте також про те, з якими труднощами стикають ветерани у цивільному житті.
Раніше ми розповідали історію ветерана, який запустив виробництво кави.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.