Коли ЗСУ переріжуть трасу "Горлівка - Бахмут", росіянам доведеться використовувати інші дороги, що збільшить плече логістики. При цьому казати про готовність до оперативного оточення Бахмута поки що зарано.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Бахмут дедалі ближче. Як ЗСУ б'ють росіян на суші та на морі: огляд фронту".
"Занадто велику кількість ворожих ресурсів зосереджено і занадто серйозний спротив чинить ворог. Але ми бачимо, що наша армія демонструє позитивну динаміку навіть в умовах чисельної переваги РФ", - сказав військовий експерт Владислав Селезньов у розмові з виданням.
Як зазначають офіційні речники, наступальні операції проводяться без додаткових ресурсів. У той час як окупаційне угруповання налічує 52 тисячі осіб, 274 танки, понад 1 тисячу бронемашин, 150 артсистем і понад 120 РСЗВ.
"Цього більше, ніж достатньо не лише для оборони, а й для контратак. У нас, у всякому разі, ще є час до кінця першої декади жовтня. Але я раджу не перегрівати себе завищеними очікуваннями, ситуація дуже динамічна. Від ресурсних можливостей ЗСУ залежить, як вона розвиватиметься протягом 4-6 тижнів. Якщо резерви є, ми йтимемо вперед. Якщо ні - зариватимемося в землю, підтягуватимемо артилерію, засоби ППО і відбиватимемо ворожі контратаки", - додав він.
Оперативне оточення Бахмута: що відомо
Ще у травні командувач Східним угрупованням військ Олександр Сирський говорив, що ЗСУ наближаються до оперативного оточення Бахмута.
При цьому, наприкінці липня експерт у коментарі РБК-Україна зазначав, що незважаючи на нестачу артилерії та, на перший погляд, скромні територіальні успіхи, просування українських сил у районі Бахмуту очевидне, хоча зараз Бахмут і не перебуває у півокруженні. З іншого боку, якщо існуюча динаміка збережеться, то росіяни нарешті втратить Бахмут, бо ЗСУ створюють усі умови, щоб досягти цієї мети.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.