Якщо Національний банк України дозволить приватним компаніям розраховуватись із західними кредиторами за єврооблігаціями, то це буде логічним кроком регулятора в рамках його стратегії валютної лібералізації.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на генерального директора Федерації роботодавців України Руслана Іллічова.
"НБУ оголосив про три етапи валютної лібералізації. Він вже перейшов на гнучкий курс, прибрав множинність курсів. Потрібно робити наступний крок – надати дозвіл великим українським компаніям, які мають кредити у західних банках або випускали єврооблігації, купувати валюту для розрахунків із своїми фінансовими партнерами", - сказав він.
За його словами, усі компанії, за які Кабмін подав відповідні клопотання до НБУ, є основою української економіки.
"Це промисловість, енергетика, телекомунікації, аграрії. Вони забезпечують сотні тисяч робочих місць та входять до ТОП-100 великий платників податків. Тому, якщо Нацбанк надасть такий дозвіл - це буде дуже слушним рішенням, адже зараз всі ці компанії не можуть робити виплати за кредитами та бондам, а отже, можливий корпоративний дефолт, що стане негативним сигналом для інвесторів", - говорить Іллічов.
При цьому, гендиректор ФРУ нагадав, що у 2023 році НБУ дозволив державним компаніям України робити виплати для обслуговування зовнішніх боргів. "Проте для приватного бізнесу поки що діє заборона, хоча саме він зараз ризикує, роблячи основні інвестиції в Україну", - підкреслив він.
Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів України 13 лютого 2024 року звернувся до Національного банку України з проханням дозволити продаж валюти низці українських компаній для розрахунків із західними кредиторами. До списку компаній, яким планується дозволити продаж валюти, увійшли Vodafone Україна, Інтерпайп, Kernel, ДТЕК.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.