Україна та Європейський союз сьогодні, 27 червня, підписали безпекову угоду. Документ передбачає продовження військової допомоги Україні і не лише.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Офісу президента.
Згідно з текстом документа, Євросоюз зобов'язується надавати Україні летальне та нелетальне озброєння. Зокрема, це передбачено нещодавно створеною ініціативою Фонду допомоги Україні на 5 млрд євро.
Також ЄС пообіцяв прискорити надання Україні необхідної допомоги в рамках ініціативи про 1 млн снарядів та ракет.
У документі наголошується, що Євросоюз продовжуватиме готувати українських військових, у тому числі через Місію ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM).
"Майбутні навчальні цілі повинні постійно коригуватися з погляду чисельності та навичок відповідно до бойових потреб, визначених Збройними силами України, та у координації з партнерами", - зазначено в угоді.
Україна та Євросоюз сприятимуть співпраці між оборонними підприємствами.Це передбачає участь України у спільних закупівлях та підтримку української оборонної промисловості у нарощуванні виробництва.
ЄС та Україна домовилися співпрацювати, щоб не допустити неконтрольований обіг вогнепальної зброї, легкого озброєння та стрілецької зброї.
"ЄС та Україна також активно викриватимуть російські інформаційні маніпуляції у цій сфері та протидіятимуть їм", - сказано в угоді.
Євросоюз продовжить підтримувати енергетичну та ядерну безпеку в Україні. Зокрема, Механізм цивільного захисту Союзу (UCPM) продовжуватиме надавати допомогу українському енергетичному сектору у вигляді обладнання та послуг.
Євросоюз продовжуватиме підтримувати намір України вступити до блоку. При цьому Україна зобов'язується провести низку реформ, зокрема у сфері верховенства права.
Євросоюз намагатиметься залучити якнайбільше країн до підтримки справедливого та тривалого миру в Україні, який буде заснований на засадах Статуту ООН та міжнародного права.
"Рішення про фактичні умови для переговорів буде ухвалено Україною", - наголошується в документі.
ЄС зобов'язується продовжити фінансову допомогу Україні, зокрема в рамках програми Ukraine Facility на 50 млрд євро.
Як зазначено в угоді, Україна та ЄС продовжать чинити тиск на Росію, щоб підірвати її здатність вести війну. Це стосується і тих, хто надає РФ матеріальну допомогу, і третіх країн, які допомагають оминати обмеження.
Євросоюз і надалі працюватиме над використанням доходів від заморожених російських активів для підтримки України.
Україна та ЄС підтверджують, що безкарності для Росії бути не може. Тому угода підтримує створення спецтрибуналу за злочин агресії проти України.
"Європейський Союз також продовжуватиме підтримувати всі етапи циклу притягнення до відповідальності - від розслідування до належного судового переслідування та судового розгляду, що врешті-решт забезпечить відшкодування та компенсацію жертвам", - уточнюється у документі.
Україна та Євросоюз на прохання будь-якої з країн у разі можливої повторної агресії протягом 24 годин проведуть консультації щодо потреб України для самооборони.
Згідно з текстом, угода може бути переглянута не пізніше ніж через 10 років з дати підписання.
З повним текстом безпекової угоди між Україною та ЄС можете ознайомитись нижче:
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав угоду з безпеки з ЄС під час свого сьогоднішнього візиту до Брюсселя.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.