Допомога для захисників: чи можна отримати гроші на купівлю житла
Ветерани війни та члени родин загиблих захисників України можуть отримати компенсацію на купівлю житла. Для цього у бюджеті на 2024 рік було закладено 5,75 млрд гривень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на урядовий портал.
Хто може отримати кошти:
- люди з інвалідністю І та II груп, отриманою внаслідок війни;
- внутрішні переселенці (ВПО), які є учасниками бойових дій або мають інвалідність III групи, отриману внаслідок війни. Потрібно бути зареєстрованим у базі даних ВПО до повномасштабного вторгнення Росії;
- члени сімʼї загиблих захисників чи захисниць.
Для отримання компенсації спочатку потрібно стати на квартирний облік, а потім подати до ЦНАПу або органу соціального захисту за місцем перебування такі документи:
- заява на призначення грошової компенсації;
- копія паспорта;
- копія посвідчення учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/члена сім'ї загиблого захисника/захисниці;
- копія довідки про безпосередню участь особи у бойових діях;
- письмова згода в довільній формі кожного повнолітнього члена сімʼї;
- копії документів, що підтверджують родинні стосунки між заявником і членами його сім'ї (свідоцтва про шлюб, про народження, про встановлення батьківства, зміну прізвища тощо);
- копія рішення про взяття на квартирний облік на себе та кожного члена сімʼї;
- довідка про наявність чи відсутність зареєстрованого права власності на житло;
- довідка ВПО з 2014 по 24.02.2022.
Далі необхідно отримати рішення комісії про компенсацію, відкрити спецрахунок в "Ощадбанк", подати копію договору з банку до органу соцзахисту, дочекатися зарахування грошей.
Варто зазначити, що купити житло потрібно протягом року, а у разі припинення дії воєнного стану - протягом шести місяців. Оформити право на житло потрібно протягом 30 днів.
Нагадаємо, 2 квітня офіційно запрацював Міжнародний реєстр збитків. У "Дії" з'явилася можливість подати заявку про знищену нерухомість.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.