"Дія" і не тільки. У яких українських технологіях зацікавлена Японія: відповідь посла
Є багато технологічних областей України в яких зацікавлена Японія. Серед них, наприклад, IT-додатки, медична промисловість й інше.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.
На яких технологіях слід зосередити співпрацю
Кунінорі відзначив те, наскільки Україна просунулась у цифровізації повсякденного життя, зокрема адміністративного. За його словами, інформаційні технології є однією з дуже перспективних сфер, на якій країнам слід зосередитись у співпраці.
Конференції з відновлення економіки України
"Щодо двосторонньої японо-української конференції з відновлення, яка відбудеться на початку наступного року, ми хотіли б бачити якнайбільше українських компаній, які беруть участь у конференції, щоб зустрітися, обговорити та провести переговори з японськими компаніями, щоб у нас був конкретний результат цієї конференції. І щодо цього посольство Японії вже бере участь у дуже активному пошуку бізнес-партнерів", - розповів посол.
За словами Кунінорі, Японія планує привезти до Києва бізнес-місію й запросити аналогічну місію з боку України до Токіо. Зусилля обох країн приведуть до конкретних результатів після зустрічі лідерів на початку наступного року.
В яких технологіях зацікавлена Японія
"Є багато областей, які нас цікавлять. Наприклад, ми хотіли б дізнатися більше про українські IT-додатки", - заявив посол.
Зокрема, посол відзначив:
- "Дію";
- Медичну промисловість, оскільки в Україні наразі набагато вища потреба у медичних послугах;
- виробництво БпЛА військового й цивільного призначення.
- Енергетичний сектор, оскільки в Україні є відомі на міжнародному рівні компанії, такі як Нафтогаз, Укренерго, Енергоатом та ДТЕК.
"Я думаю, що японські компанії, пов'язані з енергетикою, мають багато можливостей, таких як інвестиції, спільні дослідження та розробки, виробництво генераторів, трансформаторів і ядерні технології", - пояснив посол.
Допомога Україні від Японії
Японія є одним із головних союзників України, який виступив з підтримкою нашої країни на початку повномасштабного вторгнення Росії.
7 жовтня Київ й Токіо розпочали перший раунд переговорів про гарантії безпеки. Зокрема наші країни будуть співпрацювати у питаннях щодо відновлення та розмінування звільнених від російської окупації територіях.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.