Президент Європейського парламенту Роберта Мецола запропонувала депутатам України та Молдови приєднатися у якості "спостерігачів", поки обидві країни очікують вступу до ЄС.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
"Ми можемо навіть піти далі, маючи членів-спостерігачів у цьому парламенті - це речі, які важливі для населення. Це залежить від того, що станеться в грудні", - сказала Мецола.
Глава Європарламенту додала, що, якщо країни, зокрема Молдова та Україна, дивляться у бік Європи, то "Європа повинна широко відчинити свої двері".
За її словами, члени Європарламенту-спостерігачі від України та Молдови не матимуть права голосу та будуть призначатися, але вони матимуть місця в інституції, яка "в будь-якому випадку" зросте з 705 до 720 членів після виборів до Європарламенту в червні 2024 року.
Мецола також додала, що для впровадження депутатів-спостерігачів потрібно буде підтримувати зв’язок із політичними групами парламенту та розглянути можливість надання такої ж пропозиції шести країнам-кандидатам із Західних Балкан, які також очікують вступу до ЄС.
Відповідаючи на запитання про ризик давати помилкову надію на те, що Україна зможе приєднатися до ЄС швидше, ніж це можливо, Мецола сказала, що кожна країна "має свій власний шлях".
Варто зазначити, що згідно з правилами Європарламенту, тільки після підписання офіційної угоди про приєднання члени Європарламенту можуть зайняти свої місця, на що можуть піти роки.
Нагадаємо, Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС ще минулого року. Тепер держава має виконати низку умов для того, щоб стати повноправним членом блоку.
Станом на кінець червня Україна виконала дві з семи умов, які необхідні для початку переговорів, а наприкінці вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що держава закінчує виконання усіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні.
Додамо, що президент Володимир Зеленський та український уряд розраховували на позитивний звіт Єврокомісії та рекомендацію почати переговори про вступ вже у 2023 році.
Проте за даними видання Politico, ЄС, ймовірно, до грудня цього року оголосить про початок переговорів щодо членства України.
Також вчора повідомлялося, що виконавча влада Європейського союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в її заявці на членство.
Більше про прогнози того, коли можуть початися переговори про вступ України до ЄС та що може цьому завадити - у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.