Станом на зараз у світі понад 50 мільйонів людей мають розлад, що характеризується зниженням розумових функцій. І за прогнозами кількість хворих тільки зростатиме.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Міністерства охорони здоров’я України.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я до 2030 року кількість людей, що мають деменцію становитиме 82 мільйони, а до 2050 року - 152 мільйони.
Основною причиною деменції є хвороба Альцгеймера - не неї припадає 60–70 % усіх випадків.
Хвороба Альцгеймера - це прогресуюче захворювання, яке починається з поступового погіршення пам’яті та розумових здібностей. У процесі прогресування хвороби Альцгеймера уражаються структури головного мозку, що призводить до порушення функцій психіки: довготривалої пам’яті, мислення та мовлення.
Вчені до кінця не розуміють, що саме спричиняє хворобу Альцгеймера. Є чинники, що підвищують ризик її виникнення, проте є й те, що може запобігти хворобі.
Зміни в мозку можуть розпочатися за кілька років до появи перших симптомів. Утім, є ознаки, на які важливо звернути увагу і звернутися до лікаря:
Наразі немає терапії для подолання деменції та хвороби Альцгеймера. Лікарські засоби перебувають на різних стадіях клінічних випробувань.
А отже основною формою допомоги людям із хворобою Альцгеймера є вчасна діагностика та турбота близьких.
Якщо ви запідозрили у своєї близької людини перші прояви хвороби Альцгеймера або ж порушення розумової діяльності, зверніться по медичну допомогу.
Оскільки функціональні особливості роботи головного мозку змінюються з віком, більшість хворих - старші 65 років.
Хвороба Альцгеймера нині є однією з причин інвалідності та несамостійності людей старшого віку. Однак, варто розуміти, що вона не є нормою чи формою старіння.
Нагадаємо, раніше РБК-Україна писала про 6 груп продуктів, які знижують ризик діабету, раку та деменції.
Тим часом кулінарний експерт Метт Вебстер назвав спеції, які позитивно впливають на роботу мозку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.