В Давосі відбулась четверта зустріч радників з нацбезпеки щодо української Формули миру. Участь взяли представники 81 країни та міжнародна організація.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал голови Офісу президента Андрія Єрмака.
Представників у Давосі делегували:
Як відзначив Єрмак, постійне зростання числа країн, які долучаються до роботи над спільним планом дій щодо Формули миру є хорошим знаком. Зокрема до роботи дедалі більше включаються країни регіонів Глобального Півдня.
Відкриття зустрічі радників нацбезпеки
Голова Офісу президента розповів про наслідки нещодавніх терористичних атак Росії проти українських міст, внаслідок чого були жертви серед цивільних, а також руйнування цивільної інфраструктури.
Єрмак відзначив, що припинення вогню не стане кінцем російської агресії, а лише дасть ворогу можливість зробити паузу й накопичити сили;
"Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо - або виграємо і живемо далі. І ми боремось", - пояснив Єрмак.
За два роки повномасштабної війни Збройні сили України звільнили від окупації більше 50% захоплених територій. Зокрема маючи скромні власні морські сили, було знищено п’яту частину потенціалу Чорноморського флоту Росії, а також убезпечено Чорне море.
Якщо не відновити міжнародне право і територіальну цілісність України, будь-який агресор в майбутньому зможе наважитись на окупацію територій чужої країни.
"Мир, якого прагне, Україна, має гарантувати їй виживання, цілісність, суверенітет і можливість розвитку. Має запобігти повторенню агресії. Разом ми створили цілісну структуру досягнення такого миру. Її елементи тісно пов’язані між собою. І це єдиний шлях", - додав голова Офісу президента.
Порядок денний:
Під час зустрічі було розглянуто перші п'ять пунктів української Формули миру, а саме:
Зокрема у Давосі планують опрацювати ще п'ять пунктів, а саме:
Також радники нацбезпеки планують узгодити формат проведення Глобального саміту миру.
"Потрібна платформа, яка зафіксує конкретні частини нашого комплексного плану. Щоб рухатись далі, потрібно домовитись щодо формату проведення Установчого саміту миру. Сподіваюсь, ми зуміємо знайти прийнятний варіант. Це дозволить приступити до розробки детальних дорожніх карт для кожного з пунктів Формули. Країни-лідери відповідних напрямів Формули могли б прийняти тематичні конференції, щоб фіналізувати алгоритми їх реалізації", - зауважив Єрмак.
ЗМІ писали про те, що президент Володимир Зеленський може відвідати Швейцарію та взяти участь у Міжнародному економічному форумі. Український президент приїде до столиці Швейцарії - міста Берн. Візит може тривати щонайменше два дні.
Пізніше президент Всесвітнього економічного форуму Берге Бренде підтвердив візит Зеленського. Також стало відомо, що лідер України виступить зі спеціальним зверненням.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.