Чи повинен клієнт платити за розбитий посуд у ресторані: є одне правило
За правилами роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, відвідувачі ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування не несуть відповідальність за збереження речей в гардеробі закладу харчування.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів.
Нині в Україні діють правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства. Вони встановлюють основні вимоги щодо роботи суб'єктів господарської діяльності усіх форм власності (ресторанів, кафе та інших), що здійснюють діяльність на території України.
Нижче зазначимо деякі вимоги з цих правил, що безпосередньо стосуються споживачів. Варто зауважити, що споживачами є всі відвідувачі ресторанів, кафе та інших закладів громадського харчування.
- Закладу харчування заборонено встановлювати суму мінімального замовлення. А також заборонено пропонувати споживачу обов’язковий асортимент продукції. Це пряме порушення статті №5 законодавства України "Про захист прав споживачів".
- Якщо споживач заздалегідь замовив банкет, заклад ресторанного господарства зобов’язаний виконати замовлення в строк. Якщо заклад не може виконати замовлення, він повинен повідомити клієнта не пізніше ніж за п’ять днів.
- Споживачі не несуть відповідальність за збереження речей в гардеробі закладу харчування.
- Споживач має оплатити супутні послуги (музичне оформлення тощо), якщо заклад харчування попередив про це на початку. Цю умову мають розмістити на видному місці біля входу, або на перших сторінках меню. Якщо відвідувача про це ніхто не попередив заздалегідь, він має право не оплачувати такі послуги.
- Меню закладу має містити інформацію стосовно розцінок за розбитий посуд. Якщо її немає, власник не може вимагати від клієнтів відшкодування збитків.
Отже, якщо заклад харчування порушив ваші права як споживача, керівник чи адміністратор має вирішити це питання на місці. Якщо питання не вирішили на місці, споживачу необхідно надіслати відповідне письмове звернення суб’єкту господарювання, який провадить підприємницьку діяльність у закладі (власнику закладу).
Однак, якщо власник не задовольнить законні письмові вимоги відвідувача закладу, споживач може звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби для вирішення цього питання.
Раніше ми писали, що багато хто стикається з відмовою магазинів повертати акційні товари, посилаючись на внутрішні правила. Проте, споживач має право обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, крім дня купівлі.