Чи дозволила мобілізація змінити ситуацію на фронті: відповідь Подоляка
Мобілізація дозволила провести подекуди деякі ротаційні заходи й покращила систему підрахунку людей, на яких "можна розраховувати". Водночас вона все одно потребує внесення корективів.
Про це розповів радник голови Офісу президента (ОП) Михайло Подоляк в коментарі Youtube-каналу РБК-Україна.
Як пояснив Подоляк, у випадку мобілізації не варто очікувати на швидкий результат, оскільки процес потребує внесення корективів, чи вибудовування інакшої логістики. Втім, наразі ж вона виглядає більш потужно та привабливо з організаційної точки зору, а також дозволяє більш якісно планувати.
"Чи це (мобілізація, - ред.) може зупинити Росію в повному обсязі? Росія і так зупинена. Ми маємо просування Російської Федерації виключно на Донецькому напрямку, але це, тому що вона сконцентрувала все боєздатне, що в неї на сьогодні є", - зауважив радник голови ОП.
За словами Подоляка, якщо "прибрати" дефіцит артилерії, тактичної авіації, РЕБів й дронів, тоді "ситуація буде виглядатиме інакшою".
Мобілізація в Україні
18 травня 2024 року в Україні набрав чинності новий комплексний закон про мобілізацію. Закон, зокрема, передбачає оновлення військово-облікових даних для військовозобов'язаних, призовників і резервістів віком від 18 до 60 років, таких як номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та електронна пошта. Громадяни мали виконати це оновлення до 16 липня включно. В іншому випадку їм загрожують штрафи або отримання повісток поштою.
Більш детально про можливі штрафи і процедуру надсилання повісток поштою читайте в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.